Active Beauty
Detox pro pokožku a vlasy

Detox pro pokožku a vlasy

Volá vaše tělo po novém začátku? Teď nastává ten nejlepší čas zbavit pokožku i vlasy přebytečné zátěže a osvobodit je od všech nečistot. Spokojené tělo i mysl vám poté zajistí rozzářený vstup do jarních dní s úsměvem.

Klimatické změny, zplodiny, lesní požáry i smog patří k problémům životního prostředí, které, leč mnohdy skrytě, dopadají na život každého z nás. Stále větší část obyvatelstva naší krásné planety se proto snaží najít způsoby, jak těmto důsledkům našeho chování předcházet, a zároveň, jak se vypořádat s jejich následky. Všichni máme možnost změnit svůj životní styl a dbát na to, bychom příliš neplýtvali potravinami, neprodukovali nadbytečné množství odpadu, nakupovali s rozmyslem a chránili svou pokožku před škodlivými vlivy. Jelikož znečištěné ovzduší a jeho společníci dávají našemu největšímu orgánu opravdu zabrat.

Detoxikace pokožky

V řadě nepřátel naší pokožky stojí bok po boku jemný polétavý prach, výfukové plyny a kouř z továren. Při jejich střetu s pokožkou se začne tělo bránit v podobě zvýšené produkce mazu, ucpaných pórů a nejrůznějších nečistot a onemocnění kůže. V těle se hromadí volné radikály, které napadají neporušené molekuly a spouštějí řetězovou reakci, při které dochází k zánětlivým procesům a rychlejšímu stárnutí pokožky.

K tomu se přidává fakt, že kromě škodlivého UV záření a smogu vystavujeme svou pleť stále častěji také monitorům, jejichž vliv může zapříčinit vznik pigmentových skvrn. Naštěstí se kosmetické regály rychle plní produkty, které umí proti těmto vlivům bojovat. Postupujte dle našeho čisticího plánu a osvoboďte své tělo.

Nejdůležitějším krokem zůstává důkladné čištění

Odlíčení

Každodenní večerní odlíčení by mělo být již samozřejmostí, nicméně při detoxu vyžaduje ještě větší pozornost. Spolu s make-upem se odstraní i všechny nečistoty usazené na pleti.

Peeling

Nejlepší cestou, jak pleť zbavit všech tvrdošíjných nečistot, je peeling. Spolu s nečistotami zmizí i odumřelé částečky kůže, takže pokožka se opět rozzáří.

Projasnění

Tonikum vyrovnává pH pleti a zároveň odstraňuje případné usazeniny vápníku z vody po umytí.

Regenerace

Speciální séra a masky pleť regenerují, doplní jí zásoby hydratace a posilují její ochrannou bariéru, díky čemuž se dokáže lépe bránit proti vnějším vlivům.

Ochrana

Detoxikační denní krém dodá pleti hydrataci a všechny potřebné vyživující látky, ale také antioxidanty, které ji chrání před volnými radikály a zamezují zánětlivým procesům. Integrovaný ochranný faktor předchází poškození od slunečního záření.

Detoxikace vlasů a pokožky hlavy

Nejen pokožku, ale i vlasy každodenně vystavujeme vnější zátěži, která dokáže dát vlasům zabrat. Vlhkost vzduchu, UV záření, extrémní chlady a vytopené místnosti pokožku hlavy vysušují a dráždí, stejně tak chlór a vápník z vody. K tomu se přidávají odumřelé částečky kůže, prach, zbytky stylingových prostředků, které ulpívají na hlavě, poškozují vlasy a ucpávají póry. Celá hříva rázem zeslábne a splihne, ztratí lesk, kořínky se začnou mastit a pokožka hlavy svědit.

Nejlepší cestou, jak se z tohoto neslavného stavu dostat, představuje důkladná jarní očista ve čtyřech krocích. Odstraní z vlasů a hlavy všechny denní nečistoty, tvrdošíjné usazeniny a jiné nánosy, takže vlasy budou moci opět zazářit v plné síle a svěžesti.

Vyčesání

Nejprve vlasy důkladně rozčesejte. Už při kartáčování se z vlasů odstraní část zbytků stylingových přípravků a prachu.

Peeling

Speciální peelingy na vlasy vám pomohou odstranit z hlavy všechny usazeniny a zároveň podpoří prokrvování pokožky hlavy.

Mytí

Po peelingu důkladně vmasírujte do vlasů dvakrát šampon a opět důkladně vymyjte. Jemné přípravky určené pro detox vlasů čistí a zklidňují pokožku hlavy.

Péče

V posledním kroku dopřejte vlasům bohatou dávku regenerační pečující masky s intenzivním hydratační účinkem, která obalí vlasy do ochranného kabátku.

Jak škodliviny působí

Jemný prach:

Hlavními příčinami jsou zbytky po spalování a zplodiny z dopravy, průmyslu a zemědělství. Svou roli ale hrají také například ohřívače nebo ohňostroje, které zvyšují zátěž. Ty nejjemnější částečky pronikají přímo do pokožky a ty větší se usazují zvenčí, kde poškozují ochrannou bariéru pokožky.

Kouř z cigaret:

Zbytky z tabáku nepronikají do těla jen inhalací, ale také skrz pokožku. Nikotin a další obsažené škodlivé látky narušují prokrvování a látkovou výměnu, zvyšují počet volných radikálů v těle a způsobují rychlejší stárnutí pokožky.

Těžké kovy:

Některé těžké kovy, například měď a zinek, jsou v malém množství pro život důležité a teprve při předávkování působí škodlivě. Jiné, jako olovo, kadmium nebo rtuť jsou již v nepatrném množství pro tělo vysoce jedovaté a mohou způsobit onemocnění kůže, vypadávání vlasů nebo vedou k poškození buněk.

Zplodiny:

Při spalování pohonných látek se do vzduchu uvolňují kromě jiného oxidy dusíku, oxidu uhličitého, siřičitého a polycyklické aromatické uhlovodíky. Tedy látky, které nejenže působí rakovinotvorně, ale také dráždí oči, plíce a trávicí trakt. Kromě toho také vysušují pokožku a způsobují záněty.

Ozon:

Ve stratosféře nás chrání před UV zářením, při zemi je ozon zejména v horkých dnech kvůli reakci s oxidy kyslíku a dusíku zdraví škodlivý. Lidé vystaveni příliš častému působení tohoto plynu riskují zvýšený počet volných radikálů, hyperpigmentaci a předčasné stárnutí pokožky.

Prchavé organické sloučeniny:

Tyto škodliviny vznikají především při používání rozpouštědel a při dopravě. Mohou se však vyskytnout i přirozenou cestou, například kvůli bakteriím nebo plísním v domácnosti nebo ve formě metanu, který produkují přežvýkavci a bažiny.

Umělé světlo (HEV):

Modré světlo vycházející z telefonů, počítačů a televizí leží ve světelném spektru přímo vedle UV záření. Existuje podezření, že toto záření způsobuje alergii na slunce, poruchy pigmentace a předčasné stárnutí pokožky.