Active Beauty
Culík: Tipy na dvě zábavné varianty

Culík: Tipy na dvě zábavné varianty

Sepnout vlasy gumičkou a hotovo? Pomocí jednoduchých triků získáte ohon plný objemu i elegantní culík. Vysoký, objemný culík poutal na červených kobercích pohledy již v 60. letech, což přetrvává dodnes. Není divu, protože tento účes působí oslnivě i odvážně, zužuje tvář a zejména v létě je super praktický.

Aby váš culík vydržel opravdu dlouho a stále vypadal krásně, měli byste mít na paměti několik triků.

Vysoký nebo nízký, objemný nebo elegantní

Existují dva způsoby, jak stylizovat culík: Buď ho posadit vysoko na temeno, nebo naopak nízko k týlu.

Tipy pro přípravu

Vyživující péče a tepelná ochrana: Zejména pokud máte dlouhé vlasy, ošetřete je intenzivní péčí, například v podobě balzámu nebo bezoplachového spreje. Vlasy budou krásně lesklé a hladké. Jestliže se chystáte kadeře narovnat žehličkou na vlasy, nezapomeňte použít sprej pro tepelnou ochranu.

Pudr na objem pro větší výdrž: Trocha pudru pro objem, který vmasírujete ke kořínkům, zlepší strukturu vlasů, s nimiž se vám bude následně lépe pracovat, a culík bude mít větší objem a déle vydrží.

Tenká gumička místo elastické spirály: V poslední době tolik oblíbená elastická spirála není pro elegantní culík ideální, jelikož nedrží vlasy dostatečně pevně. Raději si proto pořiďte tenkou gumičku. Přes tu můžete nakonec upevnit ozdobnou sponu.

Vysoký culík plný objemu

  • Vlasy rozdělte na dvě části. První část bude zahrnovat vlasy z temena až k uším (jako když češete falešný culík), druhá obsahuje zbylé vlasy ze zadní části hlavy.
  • Všechny vlasy ze zadní části hlavy vyčesejte co možná nejvýše a sepněte malou gumičkou.
  • Zbytek vlasů také uhlaďte a připevněte k již vytvořenému culíku další gumičkou. Díky této technice je celý culík lépe fixovaný a nesklouzne tak rychle opět dolů.

Tip: Jestliže chcete gumičku skrýt, omotejte kolem ní pramen vlasů, jehož konec poté zafixujte vlásenkou. Účes zafixujte lakem.

Elegantní, nízko posazený culík

  • Ve vlasech vytvořte pěšinku posazenou přímo uprostřed. V přední části oddělte směrem od čela dozadu na každé straně hlavy široký pramen.
  • Zbylé vlasy sepněte u týlu gumičkou.
  • Přední pramen z jedné strany nyní uhlaďte směrem dozadu a omotejte kolem culíku, konečky z omotaného pramenu opět připevněte vlásenkou. Stejným způsobem sčesejte, omotejte a zafixujte přední pramen i z druhé strany hlavy.
  • Celý účes opět zafixujte lakem.