Active Beauty
Protahovací cviky na uvolnění obličeje

Face Yoga

Protahovací cviky na uvolnění obličeje

To, co je již dlouho známé z kurzů mimiky a herectví, přetavila Japonka Fumiko Takatsu do knižní podoby: Jde o to, že obličejová jóga je dalším vývojem obličejové gymnastiky. Cílená cvičení a uvolňující masážní tahy mají na obličejové svaly zpevňující a posilující účinek. Pozitivní vedlejší účinek: Díky tréninku mimiky si také lépe uvědomíte výraz svého obličeje v každodenních situacích.

Co způsobuje Face Yoga?

Obličejová jóga je dokonalou metodou proti stárnutí, kterou můžete snadno provádět sami doma. Přetížené svaly, např. v důsledku jednostranného žvýkání nebo mračení, lze uvolnit masážemi. Zanedbané partie, například kolem očí nebo koutků úst, je třeba aktivovat cvičením tak, aby se pozvedly. Z dlouhodobého hlediska lze korigovat i mírné asymetrie. A dále si začnete lépe uvědomovat svou mimiku, což má vliv nejen na vrásky, ale i na váš vlastní vzhled.
Důležité: Jako u každého cvičebního programu je i u obličejové jógy potřeba trocha trpělivosti a výdrže. Každý cvik je třeba opakovat alespoň pětkrát až desetkrát (naplánujte si na to denně asi 10 až 15 minut) po dobu nejméně dvou až tří týdnů. Pak se mohou dostavit první úspěchy.

Jaké má Face Yoga výhody?

  • vypnutá pleť
  • zmenšují se vrásky pod očima
  • mizí kruhy a váčky pod očima
  • zpevňení pleti v okolí úst a tváří
  • růžová a dobře prokrvená pleť

Jak funguje Face Yoga?

Krok 1: Optimální příprava. Nejprve si důkladně očistěte ruce a obličej. Poté můžete aplikovat zpevňující nebo posilující sérum s vitamíny nebo hydratačním přípravkem, abyste zvýšili pozitivní účinek.

1. cvik: Redukce váčků pod očima

Pro svěží vzhled: Jemně přiložte prsty pod oči. Podívejte se nahoru a zkuste vytáhnout spodní víčko nahoru. Ucítíte mírné napětí ve svalu očního kruhu.

2. cvik: Zpevnění pleti v okolí úst a tváří

Pro zpevněné oční okolí a tváře: Položte prostředníček na koutky úst. Ukazováček položte na křídlo nosu a prsteníček jemně pod koutky úst. Prsty jemně táhněte směrem k uším. Přitom provádějte lehké tlakové impulzy prsty (viz obrázek nahoře).

3. cvik: Anti-Aging pro oči

Pro vyhlazení pleti kolem očí: Položte prostředníček na vnitřní stranu víčka a ukazováček na vnější koutek oka. Na tato dvě místa přiložte lehké tlakové impulsy.

Všechny cviky opakujete 3–4×.

Tip: Na dm.cz je k dipozici spousta očních krémů pro svěží vzhled.