Active Beauty
Silvestr s dětmi
Text: Eva Pohn

Konec roku

Silvestr s dětmi

Jakmile děti dosáhnou určitého věku, chtějí také oslavit poslední den v roce stejně jako dospělí. Zda se jim to podaří, se teprve ukáže, když zůstanou vzhůru až do půlnoci. Každopádně pro vás máme skvělé nápady a hry na silvestr, které zaručeně udělají z večera hit.

Děti obvykle milují oslavy, a to nejen narozenin. Proto je silvestr skvělou příležitostí k oslavě. Co k tomu patří? Elegantní oblečení, dobré jídlo, případně tematické oblečení pro celou rodinu a zábavný program, aby hodiny do půlnoci rychle ubíhaly. Jak by takový program mohl vypadat? Prozradíme vám našich pět oblíbených nápadů a her na silvestr s dětmi.

Skvělé nápady a hry na silvestr

Tvarování voskem

Známé lití olova nepřipadá z bezpečnostních důvodů v úvahu. Bezpečnou alternativou je lití vosku, které se stalo novou oblíbenou variantou silvestrovských her. K tomu se hodí svíčka s dlouhým stonkem, která je rozřezaná na malé kousky. Kousky vosku se pak položí na lžičku a zahřívají se nad otevřeným plamenem, například čajovou svíčkou (pod dohledem dospělých). Když se pak tekutý vosk bleskurychle nalije do studené vody, vzniknou divoké tvary, které je třeba interpretovat podobně jako při odlévání olova. Vaší fantazii se samozřejmě meze nekladou.

Mystické hledání pokladu

Jen málokteré dítě by odmítlo zábavný lov za poklady. Napínavé hledání a nalézání indicií je ještě více cool a především mystické, když je tma. Takže buď zhasněte světla v domě a vytáhněte baterky, nebo se vydejte do temné zahrady. Hon si můžete s trochou fantazie snadno naplánovat a realizovat sami, stačí obstarat a ukrýt poklad (drobné dárky, sladkosti), vytvořit mapu a hledání může začít.

Odpočítávací balonky

Navzdory veškeré zábavě se silvestrovská noc může protáhnout – a to nejen pro ty nejmenší. Příjemným způsobem, jak odpočítávat hodiny do půlnoci, je odpočítávání s balonky. Za tímto účelem naplňte pět nebo šest balonků (podle toho, kdy oslava začíná) konfetami, nafoukněte je a zavěste. Na každý balonek pak napište čas – tj. 19:00, 20:00... až do půlnoci. Počínaje prvním časem se každou hodinu propíchne jeden balonek. Tímto způsobem hodiny ubíhají obzvlášť zábavně.

Rozlučte se se starým rokem

Ohlédnout se zpět není nikdy na škodu. Starý rok můžete krásně uzavřít tím, že si prolistujete digitální fotoalbum, tedy svůj mobilní telefon, a společně zavzpomínáte. Vědomé ohlédnutí za minulostí také pomáhá uzavřít minulost a otevřít se novým věcem. Otázky typu: „Co bylo v tomto roce obzvlášť hezké? Co se nepovedlo tak, jak bychom si přáli? Co nového jsme se naučili? Co zůstalo v našich vzpomínkách nezapomenuto?“ nám v tom pomáhají.