Jakmile podzimní slunce zapadne a nastane pošmourné počasí, rychle si uvědomíte, jak moc vám chybí léto. Ale místo toho, abyste se trápili, vezměte věci do vlastních rukou a udělejte vše pro to, abyste si svůj milovaný letní lesk zachovali. Základem je hydratační krém. Zkuste do něho přímíchat pár kapek samoopalovacího krému, které na vaší pokožce prodlouží léto. S těmito čtyřmi základními prvky líčení se navíc můžete postavit podzimnímu blues i vizuálně.

Podkladová báze, rozjasňovač a spol.

Podkladová báze

Na podzim je třeba pokožku důkladně připravit. K tomu jsou ideální podkladové báze pod make-up, kterým se také říká primery. Zmatňují obličej, mají zjemňující účinek na póry a umožňují rovnoměrné rozetření podkladové báze. Ideální je, když podkladová báze dodává pleti extra porci vlhkosti a neobsahuje olej. V opačném případě může být makeup na suché pleti nerovnoměrný, nebo se dokonce drolit. Podkladovou bázi ideálně doplňujte fixačním sprejem, který zajistí, aby váš make-up vydržel po celý den.

Zářivý základ

To, co v létě dělá slunce, na podzim vytvoří dobrý zářivý podklad, který dodá vaší tváři jemný lesk. Pokud je pro vás lesklá pleť příliš, můžete přidat dvě nebo tři kapky do svého denního krému a dodat své pleti trochu více svěžesti velmi diskrétním způsobem.

Rozjasňovač

Ať už ve fomě pudru nebo kapek - už nějakou dobu si nedokážete představit své líčení bez rozjasňovače, který je dokonalým doplňkem zářivého podkladu? Stačí i jen jediná kapka třpytu. Obzvlášť pěkné je, když se v něm odráží svit podzimního slunce. Proto je paletka rozjasňovačů s různými odstíny nezbytnou součástí make-upu. Rozjasňovač nanášejte na lícní kosti a kořen nosu.

V podzimních barvách

Doplňte svou zářivou pleť o oční stíny v podzimních tónech připomínajících kari a skořici. Pokud si na to troufnete, můžete je i smíchat. Abyste večer ještě více zazářili, sáhněte po metalických očních stínech v třpytivých zlatých a stříbrných odstínech.