Active Beauty
Líčení pro ženy všech věkových generací

Líčení pro ženy všech věkových generací

Nových kombinací se na jaře nemusí obávat maminky ani jejich dcery. Stačí k nim přistoupit individuálně a z trendů si vybrat právě ten, který podtrhne váš styl.

Jen růžová to může být…

Ruku na srdce, rozjasněnou pleť si přejeme všechny bez ohledu na věk. Díky šikovným efektům může naše pokožka působit, jako by ji právě políbila ranní rosa. Růžové akcenty dotáhnou look k dokonalosti.

Postup pro maminky:

Celý make-up opět potřebujeme postavit na kvalitním, sjednoceném základu. Naneste proto na pleť hydratační bázi. Poté přimíchejte do svého oblíbeného denního nebo BB krému trochu rozjasňovače a směs naneste na celý obličej. Pro dosažení „mokrého“ efektu vklepejte do oblasti lícních kostí bezbarvý lesk na rty. Nakonec vše zafixujte sprejem a své rty zahalte do zářivého růžového odstínu.

Postup pro dcery:

Zde se zaměříme především na líčení očí. Na oční víčka naneste bázi pod oční stíny a poté je vymalujte bohatou dávkou růžových očních stínů, které u vnějšího koutku vytvarujte vzhůru do oblouku. Aby se vám stíny příliš nerozmazávaly, můžete oční víčko také jemně potřít leskem na rty. Potom nechte chvilku zavřené oči, aby se vše dobře propojilo a uschlo. Odvážnější mohou dokonce použít oční stíny jako podklad a na ně poté nanést barevný lesk na rty, čímž docílí výraznějšího efektu. Rty ponechte tentokrát v pozadí a přetřete je pouze bezbarvým leskem.

Třpyt na rtech & očích

Časy, kdy jsme si lesk a záři schovávali pouze na Vánoce, již odvál vítr. Zářivé barvy plné lesku nás skokem přenesou do teplejších dní v roce, čímž nám vykouzlí úsměv na rtech a rozzáří naše oči.

 

Postup pro maminky:

I u tohoto líčení vám s co nejdelší výdrží pomůže báze pod oční stíny. Potom nakreslete po celé délce horního víčka třpytivou růžovou linku, která bude kopírovat linii řas. Prázdná místa v obočí vyplňte tužkou na obočí, zvýrazněné obočí totiž ještě podtrhne hravé líčení očí. Celý look potom zakončete leskem na rty v jemném rosé odstínu.

 

Postup pro dcery:

Aby lesk zůstal tam, kam patří, přetřete rty nejprve bází a poté definujte jejich tvar růžovou konturovací tužkou. Nakonec sáhněte po zářivé růžové rtěnce, která se už dlouho těší, až seberete odvahu a vynesete ji na světlo světa. Pokud se rtěnka dostatečně netřpytí, přetřete ji ještě leskem. Růžová nesmí chybět ani na očních víčkách, na které jemným štětečkem vklepejte pastelový růžový odstín a rozetřete do ztracena.

Rafinovaná kombinace

Color blockingu, tedy kombinování několika sytých barev, se nemusíte bát ani u všednodenního líčení. Stačí jednotlivé odstíny rozetřít do ztracena, čímž vzniknou měkké přechody a přirozený, a přesto neotřelý look.

Postup pro dcery:

Oční víčka vybarvěte silnou vrstvou broskvového odstínu, který rozetřete až k obočí. Rty zahalte do červenorůžové rtěnky, kterou jemně vklepejte do rtů jen pomocí prstů.

Postup pro maminky:

Co se rtěnky týče, můžete spolu se svou dcerou použít stejný odstín i postup. Změna přijde u broskvových očních stínů, které protáhněte až na lícní kosti, kde zastoupí funkci tvářenky.

Náš tip: Tento look skvěle vynikne v doprovodu letních pih. Pokud přirozeně žádné nemáte, vezměte si na pomoc tužku na obočí, pomocí které si jich můžete pár namalovat.