Active Beauty
Péče o dlouhé vlasy ve 4 krocích

Péče o dlouhé vlasy ve 4 krocích

Díky těmto profesionálním tipům pro péči o dlouhé vlasy se jemné, slabé vlasy brzy stanou minulostí. Shromáždili jsme ty nejlepší triky pro získání lví hřívy.

Všestrannost dlouhých vlasů je nezpochybnitelná, můžete z nich vytvořit elegantní cop, divoký culík, vznešený drdol i je ležérně svázat šátkem. Ale i ten nejjednodušší účes může být pro slabé a křehké vlasy nepřekonatelnou překážkou. Bez péče se v takovým případě neobejdete. Co je tedy při péči o dlouhé vlasy důležité?

 

Péče ve 4 krocích, na nichž záleží

  1. Hřeben

Správná péče začíná již při česání a výběru hřebenu, protože každé vlasy potřebují jiný. Pro dlouhé vlasy nevolte hřeben, ale kartáč, se kterým vlasy důkladně rozčesejte alespoň jednou denně. Obzvláště jemně o vlasy pečují kartáče s přírodními štětinami.

Vlasy vždy důkladně pročesejte také před jejich umýváním. Protože mokré vlasy jsou mnohem citlivější a takhle z nich vyčešete zbytky stylingových produktů a později vám půjdou snáze rozčesat.

  1. Šampon

I když máte pocit, že to je málo, tak šamponu vám stačí opravdu množství o velikosti vlašského ořechu. Při mytí je důležité pokožku hlavy a vlasy masírovat, třením vlasy akorát zamotáte a jejich povrch opět zdrsní.

Stejně jako pokožka vyžadují také vlasy dostatečnou hydrataci, takže ideální jsou hydratační šampony. Kromě toho existují také produktové řady určené přímo pro dlouhé vlasy. Zvláštní péči vyžadují také barvené vlasy, které odolávají velké námaze. Pokud i vy patříte k milovníkům barevných účesů, pak rozhodně používejte šampon a kondicionér určený přímo pro barvené vlasy.

  1. Kúra

Po umytí nezapomeňte dopřát vlasům další péči. Když máte dlouhé vlasy, je důležité, abyste je po umytí vždy ošetřili balzámem, aby se povrch vlasů uzavřel, protože teprve poté mohou krásně zářit.

Odborníci také doporučují alespoň jednou týdně použít intenzivní kúru, která se většinou nechává působit 5-10 minut a následně se důkladně oplachuje.

  1. Styling

Dlouhé vlasy milujeme hlavně pro jejich univerzálnost. Svou lví hřívu proto často zatěžujeme fénem, kulmou nebo žehličkou. Bez ohledu na to, zda se chystáte vlasy narovnat nebo natočit, vždy použijte ochranný sprej proti teplu. Ten je ochrání před extrémně vysokou teplotou a zachová ve vlasech přirozený obsah hydratace.

Když se bez fénu neobejdete, vždy sušte vlasy studeným vzduchem. Také se ujistěte, že vysoušeč nedržíte příliš blízko vlasům a zachovávejte mezi ním a vlasy dostatečný odstup.