Active Beauty
Nedejte nejen kruhům pod očima šanci

Nedejte nejen kruhům pod očima šanci

Mimořádně jemná pokožka si žádá mimořádně jemnou péči. Pak budou vaše oči přímo výstavní.

Oči jsou nejen zrcadlem naší duše, ale také odrazem každé naší nálady a tělesného blaha. Stres, únava i nedostatek důležitých živin se často projeví právě v citlivé oblasti kolem očí. Pokožka je tu velmi tenká a rychle se vysouší. Mezi nejčastější problémy patří kruhy pod očima, otoky a vrásky. Díky šikovné péči je však snadno dostanete pod kontrolu.

Vrásky:

Především UV záření a nedostatek hydratace za sebou zanechávají drobné vrásky. Kromě dostatečného příjmu tekutin a denní sluneční ochrany proti nim pomáhají také výživné oční krémy s kyselinou hyaluronovou, která pleť vyhladí a vrásky vyplní.

Tmavé kruhy:

Skrz jemnou pokožku pod očima mohou prosvítat krevní cévy. Když jsou špatně prokrvovány, obsahuje krev v cévách méně kyslíku a tím pádem vypadá tmavší, což se projevuje v podobě stínů pod očima. Vyšší příjem tekutin pomůže cévy lépe prokrvovat. Prokrvování mohou podnítit také chladivé krémy nebo obklady.

Otoky:

Jestliže vás vždy po ránu trápí otoky kolem očí, vězte, že za ně zřejmě může špatné proudění lymfy. Protože celou noc ležíme, nemůže lymfa správně a dostatečně proudit. Ranní otoky naštěstí postupně během dne vymizí samy. Můžete je však zmírnit opět pomocí chladivých očních krémů, a především obličejové masáže.

Všechny produkty vždy opatrně vklepejte do pleti. Na den stačí použít lehčí krém, díky kterému bude na pleti lépe držet make-up. Na noc potom klidně použijte o něco hutnější a výživnější krém, neboť má čas přes celou noc, aby se dostatečně vsáknul.