Active Beauty
Limbový olej vám vnese domů další kousek přírody

Limbový olej vám vnese domů další kousek přírody

Milovníci přírody nedají dopustit na borovici limbu, například její dřevo je velice populární pro použití na nábytek do ložnice. Ale také její olej nás může rozmazlovat.

Již dávno víme, že pobyt v lese prospívá našemu tělu i duši. Pomocí správných účinných látek můžeme těžit z přírody i doma. A řeč není o bylinkách, ale o oleji z borovice limby.

Jehličnan z rodiny borovic dorůstá v Alpách do výšky až 25 metrů. Olej z borovice limby je obzvláště oblíbený pro svou kořeněnou vůni, která zároveň obsahuje sladké vanilkové tóny.

K výrobě éterického limbového oleje se však nezpracovává dřevo, ale jehličí, přičemž se používají celé větvičky i s šiškami. Na jeden litr oleje z borovice limby je potřeba kolem tuny materiálu. K získání oleje z jehličí a zároveň zachování všech cenných látek se používá šetrná destilace vodní párou.

Limbový olej i dřevo toho však dokážou rozhodně víc než jen pěkně vonět!

4 fakta o působení oleje a dřeva z borovice limby

Olej pro zlepšení nálady

Vůně lesa nám dokáže během chvilky zlepšit náladu, neboť kořeněné a lehce vanilkové aroma limbového oleje nás může ve stresových chvílích uvolnit. Čichové receptory z nosu pošlou vůni přímo do limbického systému v mozku, který zpracovává emoce. To znamená, že vonné látky borovice mají také psychický účinek.

Limbové dřevo pro lepší spánek

Borovice v posledních letech vzbudila zájem především díky svým uvolňujícím a spánek podporujícím účinkům. Skutečně existují studie, které příznivý vliv na spánek dokládají. Nábytek vyrobený z borovice limby má pozitivní vliv na vegetativní nervový systém. Olej nakapaný na polštář také může díky své vůni přispět k příjemnému spánku.

Proti citlivosti na změnu počasí

Postel z borovicového dřeva by měla také zmírnit citlivost na změnu počasí a zklidňovat tep srdce. Podle studií působí borovice ještě o něco silněji na ženy než na muže. U obou pohlaví však přetrvával pozitivní účinek celý den.

Olej proti můrám

Efekt limbového oleje se dá využít také s polštářky nebo pytlíčky naplněnými borovicovými hoblinkami. Ty mohou vyhnat otravné moly z kuchyňských i šatních skříní. Podle studií snižuje borovicové dřevo počet larev až o polovinu. Chcete-li účinek ještě zvýšit, můžete látku pokapat éterickým olejem.