Active Beauty
Jak se zbavit zelených vlasů a skvrn na pokožce?

Beauty triky

Jak se zbavit zelených vlasů a skvrn na pokožce?

Vlasy vám svítí zelenými odstíny a na nohou se usídlily hnědé skvrny? Nebojte, zachráníme vás! S těmito triky si rychle poradíte hned se třemi nejčastějšími beauty nešvary.

O pár kapek samoopalovacího krému víc dokáže odplavit i skvělou náladu. Ať už jde o skvrny od samoopalovacího krému, vybledlé a zelené vlasy nebo tvrdošíjné zbytky laku na nehty: Každý z nás jistě zažil chvíle, kdy zkrášlování selhalo. Ale obvykle nemusí jít o tak velký problém, jak se na první pohled zdá. Protože s několika triky a správnými domácími pomocníky opět rychle rozzáříte pokožku, vlasy i nehty.

Odstranění samoopalovacího krému, odbarvení vlasů i nehtů: Tohle pomáhá

Adieu skvrny: Odstranění samoopalovacího krému

  • Peeling: Jemný peeling například s mořskou solí odstraní svrchní vrstvu pokožky a s ní i barevné pigmenty, které se v ní usídlily. Účinek peelingu se ještě zvýší, když si před jeho aplikací dopřejete teplou koupel nebo se budete alespoň 10 minut sprchovat.
  • Citronová šťáva: Příliš tmavé opálení na určitých místech dokáže zesvětlit citronová šťáva, která pokožku jemně rozjasní. Namočte žínku nebo malý ručník do šťávy a jemně s ní přetřete danou partii.
  • Zubní pasta: Na malých místech, například mezi prsty, může pomoci zubní pasta s bělicím účinkem. Namažte ji na potřebná místa, nechte několik minut působit a poté omyjte.
 

Zbavte se zelených vlasů

Po dni stráveném u moře nebo bazénu může přijít nepříjemné překvapení: Vlasy zezelenají. Zejména suché vlasy si nedokážou s náporem slané či chlorované vody a slunce poradit. Co s tím?
  • Citronová šťáva: Stejně jako na pokožce dokáže citronová šťáva vysát barevné pigmenty také z vlasů, aby mohly opět zazářit ve svém přirozeném odstínu. Rovnoměrně ji naneste do celých vlasů, vmasírujte a nechte působit.
  • Aspirin C: Nejen proti bolesti hlavy, ale také na hlavě mohou tyto šumivé tablety pomoct. Dvě z nich rozpusťte ve vodě, kterou naneste do vlasů a nechte 15 až 20 minut působit. Poté smyjte šamponem a vlasy vyživte pečující kúrou.
 

Domácí pomocníci na zažloutlé nehty

Vynechání podkladového laku i gelové nehty mohou způsobit zbarvení nehtového lůžka. Nejčastěji z toho důvodu, že nehet nemůže dýchat nebo ho pokryly příliš tmavé pigmenty bez použití ochranného podkladového laku. Co se zažloutlými nehty?
  • Citron: Citron je skutečně všeuměl, který pomůže i proti zbarveným nehtům. Buď smíchejte citronovou šťávu s vodou a ponořte do ní nehty, anebo na nehet přiložte přímo citron a jemně přitlačte. Po krátkém působení si umyjte ruce. Pozor: Citronovou šťávu nepoužívejte na poraněnou pokožku.
  • Prášek do pečiva: Smíchejte prášek s teplou vodou a na pět minut do ní nehty ponořte. Poté ruce opláchněte a hydratujte krémem.