Active Beauty
Normální lak na gelové nehty: 5 typických chyb

Normální lak na gelové nehty: 5 typických chyb

U umělých nehtů naštěstí není neustálé odlupování laku častým tématem. O to hůře ale působí odrůstající nehty. Přesto není potřeba chodit kvůli každé změně barevného laku za profesionálem. Nebylo by skvělé, kdybychom i umělé nehty mohli jednoduše přelakovat klasickým lakem? Žádný problém, jen se vyhněte těmto pěti chybám.

 

Normální lak na gelové nehty: Tyhle chyby dělají téměř všichni

 

Chyba 1: Použití špatného laku

Dobrá zpráva na začátek: V zásadě vlastně není problém použít normální lak i na gelové nehty. Trochu jiné to však je u speciálních laků, jako je shell lak, matný pískový lak nebo lak se třpytkami. Všechny tyto laky se velmi obtížně odstraňují, většinou je k tomu potřeba agresivní odlakovač. A to umělé nehty příliš dlouho neustojí, proto byste na ně měli nanášet opravdu jen obyčejný lak bez speciálních efektů.

 

Chyba 2: Špatný odlakovač

Stejnou chybou jako použití laků se speciálními efekty je také použití odlakovače s acetonem. Aceton totiž neodstraní pouze lak, ale také horní vrstvu gelového nehtu. Proto vždy dbejte na to, abyste lak z gelových nehtů odstraňovali jen pomocí speciálních odlakovačů pro umělé nehty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chyba 3: Vynechání podkladového laku

Této chyby se nedopouštíme pouze při lakování gelových nehtů, ale celkem běžně. Abychom ušetřili čas, nanášíme rovnou barevný lak. Co se může stát? Výrazné a tmavé barvy mohou pronikat do nehtu a tím způsobit nehezké zabarvení, které se dá většinou odstranit jen zbroušením.

 

Chyba 4: Vynechání podkladového laku na dorůstajících nehtech

Mezery vznikající na nehtovém lůžku při odrůstání gelových nehtů nevypadají hezky. Naštěstí se dají zakrýt barevným lakem. Je však potřeba, abyste před jeho aplikací opět nanesli i na tento kousek nehtu podkladový lak. Jen tak opět zabráníte pronikání barevného laku do nehtu a jeho poškození.

 

Chyba 5: Různě vysoké jednotlivé vrstvy

Gelové nehty jsou vždy o něco silnější než ty přirozené. Rozdíl bývá znatelný právě při odrůstání gelového nehtu. Pokud vzniklou mezeru jen přelakujete, bude na první pohled vypadat nehet sice jednotně, ale při bližším prozkoumání bude vidět nehezký rozdíl mezi výškou jednotlivých vrstev. Proto vždy vzniklou mezeru pokryjte podkladovým lakem, abyste daný rozdíl vyrovnali, a až poté naneste barevný lak na celý nehet.