Active Beauty
Barva změny: Skrytý význam žluté

Barva změny: Skrytý význam žluté

Pokud se o některé barvě dá tvrdit, že vyzařuje změnu, pak je to tahle. Žlutou obléká každý, kdo se nebojí odlišit od davu a chce vyniknout. Žlutá zlepšuje náladu a podněcuje k elánu při nových výzvách. Vyzařuje z ní sebevědomí. Tato barva je přiřazená také čakře solar plexus nad pupíkem.

To je určitě dost důvodů k tomu, abyste i vy na jaře oživili svůj šatník alespoň jedním žlutým kouskem a pozvali do svého života trochu více slunečních paprsků. Nebojte se ani křiklavých odstínů, žlutá totiž sluší všem! Náladu vám zlepší i zářivý módní doplněk.

Světlejším typům sluší jemnější nuance, jako je pastelově nebo máslově žlutá. Příliš výrazný odstín by u nich mohl vyvolat dojem pobledlosti. Zato tmavší a opálenou pokožku zvýrazní i křiklavě žlutá, od sluneční přes písečnou až k citronové.

Svou roli u hledání správného tónu nehraje pouze pokožka, ale také barevný typ. Studené barevné typy, tedy letní a zimní, by měly sáhnout po chladnějších nuancích, jako je citrusová a pastelové odstíny žluté. Teplým typům, tedy jarním a podzimním, naopak sluší i žlutá s podílem červené.

 

„Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.“

Pablo Picasso, malíř a sochař