Active Beauty
Epsomská sůl: Tajemství krásné pokožky?

Epsomská sůl: Tajemství krásné pokožky?

Hořká neboli epsomská sůl vám nic neříká? Pak nastává nejvyšší čas to změnit: Na naše tělo působí jako detox a vedle toho zahrnuje blahodárnou péčí také pokožku. Uvedeme vám 3 důvody, proč byste ji měli vyzkoušet.

Někteří považují epsomskou sůl za elixír a tajemství krásy, alespoň co se zevnějšku týká. Sportovci ji využívají pro její regenerační účinky. A někteří na ni zase nedají dopustit v rámci svého detoxu, jelikož používají síran hořečnatý kvůli projímavému účinku jako přírodní čistič zažívacího traktu.

Ale krásná pleť? S tou si spojujeme v první řadě spíše jiné účinné látky a produkty, ať už jde o obličejovou saunu nebo pleťová séra. Odteď k nim však přibyde také hořká sůl, která při správném použití dokáže pokožku dokonale zjemnit.

Co epsomská sůl vlastně je?

Zdání klame, neboť hořká sůl se na první pohled velmi podobá klasické kuchyňské. Krystalický prášek je však síran hořečnatý, který se skládá z hořčíku, síry a kyslíku. Vzhledem ke svému původu se někdy označuje také jako epsomská sůl a díky obsaženým látkám se ideálně hodí k použití v oblasti péče o pokožku.

3 cesty, jak zařadit epsomskou sůl do své zkrášlující rutiny

  1. Koupel s hořkou solí působí detoxikačně a zklidňuje

Koupel s hořkou solí uvolňuje svalstvo a celé tělo, současně podněcuje metabolizmus a mírní stres. Důvodem je obsažený hořčík, který vyrovnává hladinu pH a také hydrataci v těle. Právě díky schopnosti uvolnit svalstvo je epsomská sůl oblíbená u sportovců.

Avšak koupel s epsomskou solí, s nervy přirozeně zklidňujícím prostředkem, se doporučuje také při poruchách spánku. Překvapuje vás to? Tak ji zkuste! Na jednu vanu vám stačí zhruba 500 g soli.

  1. Jako peeling zjemňuje pokožku

Vzhledem ke své konzistenci s hrubými zrníčky může hořká sůl posloužit také jako ideální peeling na celé tělo. Při něm se nejenže odstraní odumřelé buňky pokožky, ale díky svému protizánětlivému účinku působí sůl také proti vzniku nečistot a pupínků.

Vědecky podložené to sice ještě není, ale kdo touží po hebké pokožce, rozhodně může tento solný peeling vyzkoušet. Jedno je jisté: Krouživými pohyby podpoříte prokrvování pokožky, což ji dokonale zjemní. Na vytvoření peelingové směsi smíchejte trochu soli s několika lžícemi rostlinného oleje, například jojobového, dokud nevznikne krémová konzistence.

  1. Parní lázeň pro vyčištění pórů

Jestliže vás trápí citlivá pleť nebo ta náchylná k nečistotám a podráždění, vyzkoušejte parní lázeň s epsomskou solí. Ta má s tou kuchyňskou společné minimálně jedno: V horké vodě se rychle rozpouští. Takže jednoduše rozmíchejte pár lžic v misce s horkou vodou. Solná pára by měla rozšířit póry a účinné látky soli, které pleť zjemňují, do ní lépe proniknout. Díky protizánětlivým účinkům by vám měla epsomská sůl pomoci zmírnit i atopický ekzém nebo akné.

Tip: Po tomto ošetření proniknou pečující látky do pleti mnohem snadněji.