Active Beauty
Baby winter guide: První zima s miminkem

Baby winter guide: První zima s miminkem

It´s cold outside, baby! Jakkoliv je procházka zimní krajinou krásná, sníh a mrazivé teploty mohou nejen dětem způsobit problémy. V našem zimním průvodci pro děti vám prozradíme, jak se i ti nejmenší mohou v klidu radovat z prvních sněhových vloček.

Sníh, led a mrazivé teploty: Když se celá země zahalí do bílé přikrývky, u srdce nás to sice zahřeje, avšak prsty nám často mrznou. Aby si i naši nejmenší mohli zimu užívat plnými doušky, měli byste je brát na čerstvý vzduch pouze se správným vybavením. Procházka zimní říší divů má ve skrze jen pozitivní vlastnosti. Čerstvý vzduch například stimuluje krevní oběh a zlepšuje usínání dětí. Kromě toho podporuje zimní sluníčko tvorbu vitamínu D.

Ptáte se nyní, zda je vaše děťátko již dostatečně velké na mrazivý zimní chlad? Záleží na teplotě. Při vysokých teplotách pod bodem mrazu by mělo být miminko starší tří měsíců. Pokud je tepleji, můžete se vydat na zimní procházku dva až tři týdny po narození. V každém případě by nemělo mít miminko žádné zdravotní potíže. Na co dalšího byste si měli dát při první společné zimě pozor?

První zima miminka: Tipy od hlavy k patě

  1. Důkladná péče o pokožku

O jemnou dětskou pokožku se v zásadě nemusíte v zimě starat příliš jinak než na jaře nebo v létě. Jediný rozdíl je, že nyní byste se měli vyhnout používání krémů na vodní bázi, protože ty by mohly na pokožce při teplotách pod bodem mrazu zmrznout. Lepší je používat krémy proti větru a zimnímu počasí, které ochrání citlivou pleť na obličeji i všude kolem. Pokud je pokožka po dni stráveném venku stále podrážděná, mohou vám pomoci krémy s panthenolem.

  1. Vrstvení je lepší než silná bunda

Zabalte svého malého miláčka tak, aby mu nebylo příliš horko ani zima. Svému děťátku oblékněte vždy jednu vrstvu navíc, než máte sami. Při oblékání dítěte navíc vybírejte teplé, ale prodyšné materiály, jako je například vlna. Je lepší použít několik vrstev oblečení než jeden silný kousek. Takzvané cibulové vrstvení lépe zahřeje, protože vzduch v mezerách izoluje teplo. Pozor: Dítě by se při nízkých teplotách nikdy nemělo zapotit. Chcete-li to zkontrolovat, můžete se rukou dotknout šíje, pokud je příjemně teplá, je všechno v pořádku.

Tip: Obzvláště důležitý je také kožešinový obal na kočárek, protože kožešina nejen zahřeje, ale také má regulační účinek, což se hodí, když například v poledne vyjde sluníčko a děťátko právě spí venku na terase.

  1. Důvěřujte svým pocitům a nepřehánějte to

Nejste si jistí, zda není na zimní procházku příliš sychravo? Důvěřujte svým pocitům a raději zůstaňte s miminkem doma. Koneckonců pro imunitní systém a pohodu je pro celou rodinu důležité i mazlení. Ani doma by však dítěti nemělo být příliš teplo nebo zima. I v tomto případě pomáhá kontrola prostřednictvím šíje.

  1. Čerstvý vzduch, ale žádný průvan

Stejně jako pro dospělé platí i pro děti, že suchý vzduch z topení může dráždit sliznice. Proto také pravidelně větrejte dětský pokoj. Vlhké ubrousky na topení mohou v místnosti zajistit lepší klima. Vlhkost by se měla pohybovat ideálně mezi 50 až 70 procenty. Ale rozhodně nevystavujte svého potomka průvanu.