Active Beauty
Nové nehty: Jak funguje správná péče

Barvy & laky

Nové nehty: Jak funguje správná péče

Zářivý lak na nehtech dokáže okamžite zvednout náladu a stylové gelové nehty udržují ruce upravené. Nehty tím ale trpí. Proto jim nyní poskytneme přestávku a komplexní wellness péči. Zde se dozvíte, co potřebujete k péči o nehty a jak nejlépe postupovat.

Jsou laky a gelové nehty škodlivé?

Lak na nehty

Aby lak na nehty mohl zdobit naše prsty co nejdéle, skládá se obvykle z velkého množství chemických složek. U některých z nich existuje podezření, že jsou zdraví škodlivé. Je však důležité si uvědomit, že lak na nehty obsahuje jen velmi malé množství těchto látek. Pokud se chcete co nejvíce vyhnout potenciálně škodlivým látkám, měli byste si vybrat produkt z oblasti přírodní kosmetiky.
Kromě toho mnoho laků na nehty obsahuje i pečující složky. Pravděpodobnost, že lak poškodí nehty, je proto nízká. Bohužel u odlakovače laku na nehty je situace jiná: Aceton nebo alkohol odstraňují z nehtu vlhkost a vysušují nehtové lůžko.

Gelové nehty

Gelové nehty jsou skvělou alternativou pro ty, kteří si nechtějí lakovat nehty každý týden. Přestože gelové nehty nepoužívají odlakovač, mohou bohužel nehty také zatěžovat. Před nanesením gelu se nehty mírně zdrsní, aby gelové nehty lépe držely. Gel také obsahuje chemické látky, které mohou nehet a nehtové lůžko vysušit a způsobit jejich lámavost. Soudí se, že UV lampa, pod kterou se gelové nehty vytvrzují, může mít karcinogenní účinky. Podobné problémy se vyskytují i u shellac a akrylových nehtů.

Správná péče o nehty

Preventivně je vhodné pravidelně si nehty odlakovávat. Nejpozději když zjistíte, že vaše nehty jsou již lámavé, měkké, zvlněné nebo odbarvené, měli byste je v první řadě přestat lakovat a jednoduše je nechat dýchat. Dalším krokem je použití správné péče o nehty. Máme pro vás několik tipů:

1. Olej

Pokud jsou vaše nehty lámavé a suché, může vám pomoci vyživující olej na nehty, jako je arganový, olivový, jojobový nebo mandlový. Hydratují a dodávají nehtům přirozený lesk. Olej na nehty pečuje také o nehtovou kůžičku. Když jste na cestách, je tyčinka na nehty v kabelce ideální pro bleskovou péči.

2. Krém na ruce a nehty v jednom

Pro příznivce produktů 2 v 1 a všechny, kteří nechtějí mít doma tolik různých produktů, jsou vhodné krémy na ruce a nehty. Díky nim budou vaše ruce jemné a nehty zároveň odolnější. A krém na ruce máte obvykle s sebou.

3. Maska na ruce

Masky pro intenzivní péči jsou nyní k dispozici nejen pro obličej, ale také pro ruce. Ty zajišťují jemné ruce a nehtovou kůžičku. Udělejte si večer čas na relaxaci a naneste si masku na ruce. Většina masek má podobu rukavic naplněných vzácnými oleji a séry a mají se ponechat působit 10–15 minut. Masky na ruce poskytují dokonalou hydrataci.
Můžete si také vyrobit vlastní masku na ruce. Smíchejte rozmačkaný banán s medem a olivovým olejem a nechte masku na rukou působit asi 20 minut. Pro ještě lepší účinek si můžete nasadit bavlněné rukavice.

4. Odstranění kůžičky

Po manikúře vypadají vaše ruce vždy tak dobře, ale doma se vám prostě nedaří s péčí o nehty uspět? Může to být způsobené tím, že nevěnujete dostatečnou pozornost své kůžičce. Zdravé nehtové lůžko vypadá skvěle i s nenalakovanými nehty. Při odstraňování kůžičky však vždy dbejte na hygienu (po každé aplikaci sterilizujte použité nástroje) a postupujte s maximální opatrností. Máte například tyto možnosti:
  • Tyčinka a kleštičky na kůžičku: Pomocí tyčinky opatrně zatlačte kůžičku a poté ji zastřihněte kleštičkami na kůžičku.
  • Odstraňovač kůžičky: S tímto přípravkem můžete odstranit přebytečnou kůžičku.
  • Kleště na kůžičku nebo nůžky: Pomocí kleštiček nebo nůžek lze snadno a šetrně odstranit těžko přístupné rohy nehtů a zbytky kůžičky.
Chcete-li kůžičku co nejlépe připravit, můžete ji předem ošetřit odstraňovačem kůžičky. Tyčinky obsahují cenné oleje, které vyživují nehtové lůžko a činí kůžičku měkčí a jemnější, takže ji lze později snáze odstranit.

5. Vyživující lak na nehty

Pokud jsou nehty velmi křehké a mají tendenci se třepit, hrozí, že se například zachytí o oblečení a nehty se zlomí. Proto může být v tomto případě užitečné použít vyživující lak na nehty. Tato speciální leštidla obsahují vyživující složky, jako jsou vitamíny a oleje, a jsou k dispozici jak v čirém, tak v barevném provedení.

6. Šetrný odlakovač na nehty

Nevýhodou laku na nehty je, že se musí odstranit odlakovačem, což je na laku na nehty obvykle to nejškodlivější. Pokud si tedy vyberete výživný lak a záleží vám na péči o nehty, měli byste věnovat pozornost také složení odlakovače a vybrat si alespoň ten bez acetonu.

Kdy zajít k lékaři?

Všechny tyto tipy pro péči o nehty jsou užitečné pouze v případě, že máte polámané nehty kvůli gelovým nehtům nebo laku na nehty, ale ne v případě onemocnění. Pokud například pociťujete svědění, objevíte zarudnutí nebo se stav vašich nehtů nezlepší, může se jednat o plíseň, alergii nebo infekci. Proto je důležité, aby vám tyto potíže objasnil váš dermatolog.

Doporučené produkty:

Tyto produkty pečují o ruce a nehty.

Intenzivní péče

„sérum na nehty Intensiv Repair“ od alverde

Koupit nyní na dm online shopu

Hydratace a zklidnění citlivé pokožky

„krém na ruce a nehty s heřmánkem” od Balea

Koupit nyní na dm online shopu

Pro suchou a namáhanou kůži

„maska na ruce s ureou” od Balea

Koupit nyní na dm online shopu

Pro péči o kůžičku

„odstraňovač nehtové kůžičky“ od ebelin

Koupit nyní na dm online shopu

Posiluje namáhané nehty

„vyplňovač rýh Perfect Ridgefiller, č. 10“ od trend !t up

Koupit nyní na dm online shopu