Active Beauty
Šest jednoduchých kroků k nástěnce vizí
Text: , Renate Sallaberger

Hello, future

Šest jednoduchých kroků k nástěnce vizí

Máte konkrétní cíle a přání? Pak se pusťte do práce na nástěnce s vizemi. Vizualizace je vytváření mentálních obrazů a příběhů o budoucích událostech. V šesti krocích k nástěnce vizí vám poradíme, jak se přiblížit svým cílům. Nechte se inspirovat – od příštího cíle vás tak může dělit jen dobře udělaná koláž.

Vision Board – Co stojí za tímto trendem?


Nástěnka vizí je koláž, kterou si sami sestavíte z obrázků, fotografií, ilustrací, citátů nebo výroků. Obvykle barevné, někdy černobílé. Někdy udávají tón obrázky a barvy, jindy slova. Všechny jsou jedinečné a stejně individuální jako jejich tvůrci. Jsou výsledkem tvůrčí cesty do budoucnosti, vizuálním vyjádřením života vlastní duše na plátně nebo kartonu.

Vision Board – Šest kroků k novým životním cílům

Než začneme manifestovat, neměli bychom zanedbávat nezbytné nástroje. Časopisy, fotografie, nůžky a lepidlo – a jdeme na to.

1. Nalaďte se

Nespěchejte a nejprve si udělejte pohodlí. Tip: Napište si seznam 100 přání. Jednoduše si po dobu 15 minut zapisujte každé přání, které vás spontánně napadne. To vám umožní myslet ve velkém a bez cenzury. Skvělé cvičení, které vás přiblíží vašim přáním a vizím.

2. Výběr

Hledejte obrázky pro své touhy: S chutí listujte časopisy a magazíny a vystřihujte si obrázky nebo texty, které vás oslovují. Při lepení nástěnky vizí byste se měli co nejpřesněji vcítit do sebe: Které obrazy vám rozbuší srdce?

3. Navrhněte svou nástěnku

Nyní vyberte obrázky, které budou na nástěnce vizí. Nejlepší je používat pravidlo tří vteřin. Pokud chcete, můžete tabuli strukturovat podle různých oblastí a životních stylů.

4. Reflexe

Podívejte se na hotovou nástěnku. Co to znamená? Co si o tom myslíte? Kam ji zavěsíte?

5. Formulujte cíle

Jaké konkrétní cíle lze z nástěnky odvodit? Jaká jsou první opatření, kroky, které vás k tomuto cíli přiblíží?

6. Na cvičišti

Jednou za čtvrt roku je vhodné se na nástěnku podívat zblízka. Co se změnilo? Přiblížili jste se již svým cílům? Za co jsem vděčný/á, komu jsem vděčný/á? Co jsem se naučil/a? Co se mi podařilo? Na co jsem hrdý/á? Musím upravit své směřování?

Mimochodem: Pokud rádi zaznamenáváte své vize digitálně, můžete použít i digitální nástroje. Například: