Active Beauty
Matcha ledový čaj
Text: Stephanie Lindner

Recept

Matcha ledový čaj

Černý čaj s broskvovou nebo citronovou příchutí. Chutný klasický ledový čaj, který se ale může po nějaké době zdát nudný. Dnes vám představíme menší změnu a vysvětlíme, jak z japonského zeleného čaje matcha jednoduše vykouzlíte letní osvěžující nápoj. A to bez výletu do Japonska nebo návštěvy kavárny.
Pít pořád dokola ten stejný ledový čaj není to pravé ořechové a výlet do Japonska už naplánovat nestihnete? Popřípadě, chcete cestovat udržitelně a vyhýbáte se dalekým cestám letadlem? A vaše oblíbená kavárna nenabízí možnost Zero Waste kelímků? Žádný problém, dnes vám představíme recept na matcha ledový čaj, se kterým se budete i v pohodlí svého domova cítit jako v Japonsku. S tímto nápojem se vaše dovolená doma stane hned o něco exotičtější a možná se z vašeho nového čajového rituálu stane krásný zvyk, se kterým se léto o nějaký moment prodlouží. A když nám tato japonská specialita zachutná, můžeme se rovnou naučit i nový jazyk – japonštinu. Arigato!

Matcha – zelený prášek se speciálním účinkem

Tento zelený prášek matcha nás nabudí úplně stejně, jako třeba ranní káva. Zároveň má ale i zklidňující účinek. Není divu, že japonské ženy by za speciální účinky tohoto zeleného čaje daly ruku do ohně. Mnoho zelených věcí je zdravých. Také čaj matcha má pozitivní účinky pro naše tělo a zdraví. Obsahuje velké množství antioxidantů a živin. To znamená další důvod, proč alespoň vyzkoušet tento speciální ledový čaj.

Recept na matcha ledový čaj

  1. Obsah jednoho sáčku čaje matcha, nebo přibližně 2 g Bio matcha čaje od značky dmBio, vyšlehejte se 180 ml vody speciální bambusovou metličkou.
  2. Dle gusta přidejte kostky ledu, které si již předem připravíte pomocí formy na led. Pak už nápoj jen doplňte brčkem ze skla nebo silikonu.
  3. Obzvlášť dobře chutná ledový čaj matcha s trochou květového medu.

Naše tipy:

Pokud byste místo matcha ledového čaje raději vyzkoušeli matcha ledové latte, stačí místo vody použít mléko dle vaší volby (doporučujeme vyzkoušet mandlové mléko).
K našlehání prášku matcha lze také využít malý ruční šlehač.