Active Beauty
Podzimní tóny barev na vlasy

Barvení

Podzimní tóny barev na vlasy

Zrzavá, medová a kaštanová – tyto přirozeně vypadající barvy vlasů se budou nosit na podzim 2023. Odborník na vlasy Helmut Maier vysvětluje, jaká technika barvení a péče je pro tyto barevné odstíny nejlepší.

Barvy vlasů pro podzim 2023: Červená v nových zrzavých tónech

Zrzavé vlasy byly trendem už v roce 2022 a byly velmi oblíbené u Kendall Jenner, Zendayi a zpěvačky SZA – nyní se dočkaly vylepšení. Nejzářivější barva podzimu se totiž stává ještě výraznější. Toho dosáhnou měděné tóny ve všech odstínech. K tomu kadeřníci nastavují světlejší prameny, které rámují obličej. „Pro osvěžení barevných tónů a dlouhodobé zachování pigmentů je třeba pravidelně používat extra péči o zrzavé vlasy,“ vysvětluje Helmut Maier, manažer kvality pro kadeřníky ve společnosti dm.

Kombinace chladných a teplých pramenů: Aprés-summer mix pro blondýnky

Blond odstínům přišly na chuť Kim Kardashian i Bella Hadid. Které odstíny jsou dokonalé? „U kratších účesů je oblíbená teplá nude blond, ale také spíše studené tóny, které někdy přecházejí až do modra,“ popisuje Maier. „U delších vlasů dosahuje nejkrásnějších efektů kombinace chladných a zlatavých odstínů, které se vzájemně prolínají.“ Dokonalého prolnutí se dosahuje technikou barvení Shadow Root. Při ní jsou odrosty mírně tmavší s jemným přechodem do blond – to také dodává větší vizuální objem.

Harmonicky sladěné barvy: Tajemství lesku

Herečky Jenna Ortega, Ana de Armas a Lily James ukazují, jak krásné a rozmanité mohou být hnědé vlasy. Kaštanová, ořechová nebo medová – přírodní hnědé odstíny jsou trendem letošního podzimu. Různé tóny, které do sebe přecházejí, vytvářejí živé odlesky. „Chcete-li si udržet co nejdéle hluboký zářivý vzhled, používejte speciální péči o hnědé vlasy,“ říká vlasový expert Maier. „A mezitím hřívu osvěžte barevným leskem – lesklou maskou na vlasy s barevnými částečkami.“

Další tip: Velký výběr barev na vlasy najdete na dm.cz.