Active Beauty
Tónování vlasů: Tyto barvy nám budou nyní slušet
Text: Lisa Joham, Alexandra Degn

Teď to bude barevné!

Tónování vlasů: Tyto barvy nám budou nyní slušet

Postrádají vaše vlasy lesk a nezáří? Pak je nemusíte hned barvit. Jemné tónování vlasů je to pravé, co vám nyní pomůže vylepšit účes.
Někdy se stane, že naše vlasy s námi prostě neladí: Máte dobrou náladu, cítíte se dobře ve svém těle - ale vaše vlasy se nechtějí přizpůsobit a jsou jako bez života? Probuďte je! Nemusíte je hned barvit: Vyberte si některý z módních odstínů pro podzim 2021. Tónování dokáže zintenzivnit přirozenou barvu vlasů a vaše hříva bude tak opět zářit.


Tónování vlasů: Tyto 3 barvy jsou nyní in!

Kapučínově hnědá: Teplé odstíny pro efektivní tónování

Ti, kteří již hnědé vlasy mají, si mohou pomocí jemného tónování vykouzlit ve vlasech krásné odlesky. Při přechodu z velmi světlé barvy na tmavou musíme však být opatrní. „Pokud vlasy jen obarvíte nebo přetónujete, může být výsledek zelený“, říká stylista. Vzrušujícího a živějšího barevného zážitku dosáhnete pomocí více technik, například díky jemným barveným přechodům. V tomto případě přenechte tónování raději odborníkům, ti vám poradí, jaký odstín zvolit a řeknou, zda je ve vašem případě vhodnější tónování nebo trvalá barva.
Make-up tip: Zářivá zlatá nebo bronzová, teplé hnědé nebo olivové tóny jsou obzvláště lichotivé při líčení očí a dodávají celkovému looku nádech ušlechtilosti.

Zářivě červená: Výrazné tónování vlasů

Vlasy inspirované barevnou hrou podzimu mohou nyní zářit také v jemných měděných odstínech, teplých tónech skořice nebo v odstínech smyslné kaštanově červené. „Červená bude vždy budit pozornost“, říká stylista. „V současné době jsou žádané především přírodní odstíny. Jedno zda teplé, studené, intenzivní a nápadné nebo spíše decentní: červené vlasy se hodí pro každý typ.“

Začátečníkům doporučují odborníci tónování v měděných odstínech a takzvaný glossing. Přípravky pro glossing se nanáší na závěr barvení či tónování, pečují o vlasy a rozzáří barvu. Pokud je použijete samostatně, výsledkem budou krásné odlesky ve vašich vlasech. Dobrá zpráva pro všechny, kteří mají rádi přirozený vzhled: překrásné červené odlesky můžete vykouzlit i za použití čistě přírodních barev.

Make-up tip: Teplé červené tóny nesnesou konkurenci křiklavých barev, proto je lepší vyhnout se studeným růžovým odstínům tvářenek a rtěnek. Broskvová, meruňková nebo korálová barva naopak lichotí a výrazná červená ze stejné barevné rodiny rty opravdu zvýrazní. Pokud jde o líčení očí, vytvářejí doplňkové barvy jako je tyrkysová nebo petrolejová vzrušující kontrasty. Decentně a harmonicky působí hnědá, zlatá, zelená nebo odstíny měděné.


Zlatá záře: Vlasy zářivé jako sluneční světlo

Zlatavé blond vlasy přinášejí do podzimu trochu slunce. Nevadí, když jsou vlasy po létě v konečcích a po délkách trochu vybledlé, jak vysvětluje stylista: „I to může být dobrý výchozí bod pro nové, vzrušující barevné přechody balejáže a skvělé akcenty. Samozřejmě za předpokladu, že jsou vlasy dobře ošetřené a zdravé.“
Proto po létě, kdy jste se hodně opalovali a přišli do styku s chlorem a slanou vodou, dopřejte svým vlasům extra dávku hydratace. Je však třeba poznamenat, že blonďaté vlasy lze tónovat pouze do tmavších barev. Tip: Na obalu výrobku naleznete stupnici, která znázorňuje možné výchozí barvy vlasů. Světlé blond vlasy tak mohou být tónovány do tmavé nebo středně blond barvy.

Make-up tip: Zlatá ladí s teplými tóny a jemnou opálenou pletí. Trocha rozjasňovače na lícní kosti, špičku nosu, Amorův oblouk nad rty, do vnitřního koutku očí a pod obočí dodá obličeji svěžest a zářivost.


Tónování vlasů v 8 krocích

  • Vlasy byste před nanesením odstínu neměli mýt. Udržíte tak přirozený ochranný film a ochráníte pokožku hlavy.  
  • Nasaďte si jednorázové rukavice.
  • Abyste se vyhnuli barevným skvrnám na pokožce, naneste těsně před linii vlasů a na uši hutný krém na obličej.
  • Barvu nanášejte štětcem vhodným na barvení a začněte od linie vlasů. Tip: Výsledek bude rovnoměrnější, pokud vlasy následně dobře pročešete.
  • Dobu působení dodržte přesně. Ta závisí na typu vlasů, požadované intenzitě barvy a údajích na obalu výrobku.
  • Poté barvu důkladně vypláchněte, dokud není voda úplně čistá a barva nestéká.
  • Po tónování vmasírujte do vlasů kondicionér, nechte působit jednu minutu a důkladně vypláchněte.
  • Nyní můžete vlasy vysušit a upravit jako obvykle.