Active Beauty
Péče o chodidla: Vstupte do léta hladkou nohou

Pedikúra

Péče o chodidla: Vstupte do léta hladkou nohou

Upravené nohy jsou na jaře a v létě naprostou nezbytností. Zejména pak u milovnic sandálků. Na co je potřeba se při pedikúře zaměřit?

Co patří ke správné péči o chodidla?

Klasická pedikúra zahrnuje odstranění zrohovatělé kůže a dalších nepříjemností, jako jsou například otlaky. Při péči o chodidla je potřeba se zaměřit také na případnou rozpraskanou kůži a zarostlé nehty. Větší ošetření zahrnující právě zarostlý nehet a podobně je lepší nechat od odbornících, protože hrozí velké riziko, že se zbytečně poraníte.


Jak často chodit na pedikúru?

Obecně se doporučuje chodit na pedikúru každé čtyři týdny. Předejdete tak problémům a vaše nožky budou stále příjemně hebké a bez nevzhledných vrstev zrohovatělé kůže.

Péče o chodidla doma: 3 tipy od pedikérky

1. Odumřelé šupinky kůže odstraňte peelingem

Peeling jsme zvyklí nanášet na obličej nebo tělo, ale u chodidel už tomu tak často nebývá. Přitom právě z těchto partií dokáže odstranit odumřelé kožní buňky a zanechá pokožku nohou hebkou a jemnou. Doma se dají skvěle použít také exfoliační masky na nohy, které účinkují přes noc. Ty by se měly ale používat maximálně jednou za měsíc.


2. Krém na nohy vybírejte dle individuálních potřeb

V tomto případě se vyplatí postupovat stejně jako při výběru pleťového krému. Proškolený personál v prodejnách dm vám nejlépe poradí, jaký krém na nohy zvolit. Pokud vás trápí zrohovatělá kůže, pak je nejlepším řešením každodenní používání speciálního krému právě na ni. Ideální jsou přípravky zejména s kyselinou salicylovou a ureou, které mají keratolický účinek. Krémy s obsahem chlorofylu se zase hodí k péči o nohy, které se hodně potí. V produktech pro diabetiky pak často najdete rakytníkový a pupalkový olej. Ty pomáhají pokožku vyživit a obnovit její ochrannou bariéru.


3. Udělejte si koupel se správnými přísadami

Stejně jako u krému na nohy je i v tomto případě důležitý individuální přístup. Pokud trpíte křečovými žílami nebo otoky nohou, neměli byste si napouštět příliš teplou vodu. Účinné látky jako eukalyptus nebo mentol chladí a posilují, zatímco urea změkčí kůži. Blahodárné koupele se solí mají detoxikační účinky a pokožku zanechávají jemnou a hebkou. Přidejte do vody kapku éterického oleje a nechte odpočívat své nohy i duši.

Náš tip

S těmito produkty z dm můžete rozmazlovat své nohy v pohodlí domova.