Active Beauty
Indie nails: Barvy a kreativita na prvním místě
Text: Margret Hoffmann

Pestrobarevná trendy manikúra

Indie nails: Barvy a kreativita na prvním místě

Čím barevnější, tím lepší: Toto léto září vaše nehtíky oblíbenými barvami - a to nejlépe všemi najednou! Obzvláště kreativní jedinci se vydají ještě o krůček dál.

V rámci aktuálního trendu, který vyvolává rozruch nejen na instragramu a pinterestu, je sice vše povoleno, přesto má svůj vlastní název: india nails. Nehty se lakují nejrůznějšími barvami dle nálady a chuti a zdobí se malými samolepkami.

Nejlepší na tom je: Nemusíte být žádný profík, abyste si tuto trendy manikúru vytvořili sami doma! Neboť pro tento individuální design neexistují žádná pravidla. Záleží zcela na vás, zda se rozhodnete na každý nehet použít jiný barevný lak, nebo si nalakujete jen jeden nehet, který například ozdobíte roztomilou samolepkou.

K tomu aby byla mismatched manikúra opravdu dokonalá, je třeba v první řadě o nehty správně pečovat.

Indie nails potřebují upravený základ

Perfektní přípravou je klasická manikúra. Vlažná koupel rukou změkčí nehtovou kůžičku. Tu lze poté velmi lehce zatlačit. Nehty tak získají více prostoru, na kterém se později můžete vyřádit s lakem a samolepkami.

Jako první se budete muset rozhodnout, zda budete nehty pilovat špičatě, oválně nebo rovně. Nyní ještě naneste transparentní základní barvu a můžete začít s kreativní částí.

Indie nails: Jdeme na to!

Kdo z vás nezažil pocit, že má doma příliš mnoho barev laků na nehty? Díky tomuto trendu můžete konečně použít všechny najednou. Nejprve opatrně naneste lak na okraj nehtu a poté ho rozetřete po celé ploše. Drobné chybky lze skvěle opravit pomocí vatové tyčinky nebo obyčejného párátka.

Indie nails: Co budeme potřebovat

Tajemstvím úspěchu je trpělivost - hlavně nic nerozmazat. Teprve když je lak dokonale zaschlý, můžete začít v dalším kroku se zdobením. Drobné individuální kresby, jako jsou kytičky nebo geometrické tvary, se nejlépe vytváří pomocí barevných tužek na zdobení nehtů. Ty vypadají jako fixy a také tak fungují. Jednoduše nakreslete požadovaný motiv a hotovo. Nedočkavci mohou použít rychleschnoucí lak na nehty. Lak je tak suchý ve vteřině.

Nail art: Francouzská manikúra v novém

Francouzská manikúra spočívá ve své klasické podobě v nehtech nalakovaných v tělové barvě. Špičky nehtů jsou zakončené bílou barvou. I zde se však v létě 2021 konečně dostávají ke slovu i barvy: Jedno zda budete kombinovat modré tóny, nebo vsadíte na celé barevné bloky, vaší fantazii se meze nekladou.

Aby byla tato záludná manikúra doma stejně krásná jako v nehtovém salonu, existují pomůcky, jako například malé šablony nejrůznějších forem ve tvaru půlměsíce nebo srdíčka, které se nalepí na nehty a na závěr se jen sloupnou.

Mimochodem francouzská manikúra XL je v současné době naprosto trendy. Nehty jsou v tomto případě nalakované nejen na špičce, ale až do poloviny nehtu v jiné barvě. Pro přesné zakončení sáhněte nejlépe po fólii, kterou pak jednoduše odstraníte.

Kreativní úpravou nehtů se můžete blýsknout i v práci!

Ve volném čase a na festivalech se můžete vždy vyřádit, ale možná se barevné nehty ne vždy hodí i do zaměstnání? To není důvod, abyste se india nails vzdali! Široká paleta nude odstínů se nechá vzájemně perfektně kombinovat: Od jemných růžových tónů po půvabnou béžovou. Také zde jsou všechny možnosti otevřené.

Obzvláště elegantně budou vypadat malé puntíky v kontrastní barvě, které naneste v blízkosti nehtového lůžka. Aby vám radost z kreativního designu vydržela co nejdéle, nezapomeňte použít transparentní vrchní lak. Zafixuje malá umělecká díla a prodlouží výdrž barvy laku.

Nail art se samolepkami

Pokud vám chybí trpělivost nebo klidná ruka a zdobení lakem nebo tužkou na nehty není pro vás, sáhněte po samolepkách na nehty. Samolepicí malé samolepky nebo třpytící se kamínky se jednoduše nalepí na libovolné místo na nehtu. Nejlépe je pak také zafixujte vrchním lakem.