Active Beauty
Připravte své vlasy na zimu

Připravte své vlasy na zimu

S klesajícími teplotami na podzim začíná pokožce a vlasům období sucha. Stejně jako pokožka potřebují i vlasy v tomto přechodném období dostatek vyživující péče. Vlasům mnohdy ještě zatíženým od slané vody a letního slunka nepřidají ani přechody z vyhřátých místností na chladný vzduch venku.

Jestliže také vás trápí suché vlasy bez lesku, sáhněte po regeneračních šamponech, balzámech a kúrách, které je opět oživí. Vyhladí a posílí jejich strukturu a vlasy budou zase zářit. Proti splihlým vlasům působí jako malý zázrak mandlový olej, který stačí nanést do konečků.

Máte pocit, že s hydratací vaše vlasy nemají problém, ale v objemu pokulhávají? Zkuste upravit svou životosprávu. Strava bohatá na bílkoviny a s vysokým podílem celozrnných produktů dodá vlasům dostatek potřebných živin. Látky jako zinek, biotin, selen, kyselina křemičitá a vitamín B zase podporují růst vlasů a také je posilují.

A další z problémů znají zejména nositelky čepic a klobouků. Po sundání pokrývky hlavy trčí vlasy v pozoru směrem vzhůru. Kvůli suchému vzduchu z topení a lehkému tření čepicí se vlasy elektricky nabijí. I ty nejzpupnější pramínky jednoduše zkrotíte pomocí produktů proti elektrizování vlasů. Působení těchto stylingových sprejů se většinou aktivuje při fénování.

A co v případech, kdy ráno pospícháte nebo zkrátka nemáte chuť si mýt hlavu? Potom vám s rychlou úpravou účesu pomohou suché šampony. Ty se v poslední době opět těší velké oblibě a zejména během chladných měsíců představují neocenitelného pomocníka.