Active Beauty
Použijte rtěnku jako tvářenku a řasenku místo očních linek

Použijte rtěnku jako tvářenku a řasenku místo očních linek

Toaletní stolek přetéká a kosmetická taštička praská ve švech? Nemusí to tak být! Věděli jste, že rtěnku můžete použít také jako tvářenku nebo oční stíny? A produktů 2v1 existuje více!

Řasenka se dá použít jako oční linky, oční stíny místo pudru na obočí a vhodná rtěnka zase jako tvářenka. Tyto produkty se snadno zamění a v koupelně se stanou skutečnými všestrannými pomocníky, které oceníme i na cestách. Ušetří nám místo, čas i peníze a zkoušení jejich použití jiným způsobem, než k jakému jsou určené, je zábavné! Otestovali jsme pro vás ty největší multitalenty a vyzkoušeli jejich různé funkce.

Rtěnka, oční stíny, řasenka: Tyhle produkty představují skutečné všeuměly

  1. Rtěnka

Jako tvářenka: Šetřete místo a nevezte si na dovolenou krémovou tvářenku. Místo ní můžete na líce nanést trochu rtěnky. Díky třpytivé rtěnce dokonce ušetříte také místo za rozjasňovač!

Jako oční stíny: Hravě růžové, svůdně hnědé i jemné nude: Naneste svou oblíbenou rtěnku také na oční víčka, nebudete litovat. Budou se na nich vyjímat dokonce i klasické červené odstíny.

Tip: Díky správné podkladové verzi bude vše držet, kde má. Dokonce i při glossy looku!

Jako oční linky: S pomocí tmavé rtěnky a šikmého štětečku nakreslíte na očích skvělé linky.

  1. Oční stíny

Pozor, zde přichází multitalent v pravém slova smyslu. Podle barvy se dají oční stíny použít kompletně univerzálně.

Jako pudr na obočí: Tmavé nebo šedivě hnědé stíny s drobným podílem oranžové, které obvykle používáte k vytvoření kouřového líčení, můžete jednoduše využít také pro vykreslení obočí. Důležité je, abyste barvu přizpůsobili odstínu svého obočí.

Jako bronzer: Ať už matné, nebo třpytivé: Hnědé oční stíny s lehkým podílem oranžové nebo růžové můžete použít také místo bronzeru.

A funguje to také naopak: Opálenou pleť rozzáříte v dokonalém looku, když použijete stejnou barvu na tvář i oči: Ať už používáte třpytivý, nebo matný bronzer, naneste ho také na horní víčko a podél linie spodních řas. Vykouzlíte tak krásně jednotný výsledek.

Na konturování: Čím chladnější barvu (tedy s menším podílem oranžové) zvolíte, tím lépe se dá s matnými hnědými očními stíny konturovat také tvář.

Jako tvářenka: Jakékoliv růžové, červené nebo hnědavé oční stíny můžete snadno aplikovat také na svá líčka, čímž vaše pleť okamžitě získá svěžest.

Jako rozjasňovač: Zlaté, stříbrné, ale také růžové třpytivé oční stíny se perfektně hodí pro rozjasnění lící, očních koutků a oblasti pod obočím. Ale jde to i bez třpytu – také bělavé a oční stíny v tělové barvě se dají použít pro optické rozjasnění.

  1. Řasenka

Jako oční linky: Kdo by to neznal: Sotva jsme koupili gelové oční linky, už jsou vyschlé. S tím je teď však konec: Jednoduše si linku nakreslete řasenkou! Stačí vám jen šikmý štěteček, kterým setřete barvu z kartáčku řasenky a namalujete s ním linku.

Jako gel na obočí: Co fixuje řasy, udrží na svém místě také obočí. Věnujte pozornost výběru správné barvy, aby obočí nepůsobilo příliš tmavě. Pokud si nechcete obočí malovat pudrem nebo tužkou, ušetříte jeden krok, protože barevný gel a řasenka automaticky vykouzlí také větší objem.

Na kořínky vlasů: Kdo má dneska čas běhat každých pár dní ke kadeřnici? Řešení zejména pro tmavé vlasy se světlými, nebo dokonce šedivými odrosty nabízí řasenka. Kartáček řasenky však důkladně otřete, ať na vlasech neulpí příliš mnoho barvy.

  1. Tužka na obočí

Jako kajalová tužka: Tužky na obočí bývají trochu tvrdší než ty kajalové, jinak se tyto dva produkty příliš neliší. Toho se dá skvěle využít a použít tužku na obočí také pro nalíčení očí. Tvrdost lze vyřešit krátkým zahřátím hrotu v dlani nebo fénem.

Jako tužka na rty: Teplé hnědé tóny, které nejsou příliš tmavé, dokonale splynou s konturou rtů a snadno nahradí tužku na rty.