Active Beauty
Po čem muži touží: 6 věcí, bez nichž vztah nefunguje

Po čem muži touží: 6 věcí, bez nichž vztah nefunguje

Muži chtějí sex a ženy mluvit o svých pocitech. Vůbec ne! Proč se ženy a muži ve vztazích zase tolik neliší, jaké stereotypy přesto platí a co muži od partnerství opravdu chtějí?

Ve skutečnosti nejsme zas až tak moc odlišní. Alespoň ne pokud jde o potřeby mužů a žen v milostném vztahu. Stereotypní představa muže jako věčného lovce může být zčásti správná, ale v dlouhodobém horizontu by to bylo pro muže neuvěřitelně vyčerpávající. A také by to jistě kazilo pozdější vztahy. Co muži tedy chtějí? Vlastně to samé, co ženy: stabilitu, uznání a sexuální přitažlivost, která přetrvá i po prvotní fázi zamilovanosti. Protože mužnost, důvěra a láska se vzájemně nevylučují.

Věrnost i volný prostor: 6 věcí, po nichž muži touží

Pocit jistoty                                   

Obě pohlaví chtějí ve vztahu pociťovat určitou stálost. I když muže někdy stále ještě považujeme za lovce, jejich potřeba stability a bezpečí je také velmi vysoká. Jedná se především o jistotu toho, že člověk si může dovolit být sám sebou, a přesto bude milován. Muži i ženy obvykle touží po partnerství s někým, s kým budou moci sdílet své nápady i životní prostor.

Touha a sexuální přitažlivost

Co muži chtějí pořád? Sex? Slůvko „pořád“ v tomto případě úplně nesedí, ale přesto je sex ve vztahu pro muže důležitý. Zejména ve chvíli, kdy odezní první fáze zamilovanosti a touhy. Poté musí oba partneři vědomě bojovat proti stereotypu v posteli. Protože potřeba cítit se partnerem chtěný, dobře se cítit ve vlastním těle a zároveň chuť jeden na druhého je pro mnoho mužů nedílnou součástí spokojeného partnerství. Blízkost, mazlení a smyslné chvilky se v konečném důsledku postarají o pocit propojení a sounáležitosti.

Věrnost

Věřte tomu nebo ne, věrnost považuje většina mužů za velmi důležitou. Občas se s nevěrou vyrovnávají dokonce mnohem hůř než ženy. Proč? Často je to způsobeno genderovým stereotypem, podle nějž muži oddělují sex a lásku, kdežto ženy ne. Zda jsou v tomto ohledu obě pohlaví skutečně tak odlišná, je sporné. Ale ženy se zpravidla dokáží vyrovnat s nevěrou lépe než muži, protože si myslí, že druhá žena je také citově zaangažovaná.

Být vnímán jako muž

Zní to jako klišé, ale pánové opravdu chtějí být ve vztahu vnímáni ve své roli jako muži. Nemá to však nic společného se všeobecně přiřazenou rolí hlavy rodiny. Muž chce zůstat pro svou partnerku zajímavý jako osoba. Vždy to má co dočinění s oceněním: Patří sem například i to, že si nebudeme dělat legraci z domnělých slabin svého partnera.

Partnerka, která ví, co chce

Co si muži opravdu přejí, je žena, která dokáže jasně říct, co chce. Takže vede se svým partnerem rovnocenný vztah, v němž oba akceptují a oceňují rozdíly, které mezi sebou mají. To znamená, že i muž s věčným pochopením může občas bouchnout do stolu a sebevědomá žena zase ukázat svou slabost.

Vzájemně si dopřát volný prostor

Vést dobrý vztah také znamená dopřát si vzájemně volný prostor. Tento požadavek dokáží většinou lépe vyslovit pánové, protože potřeba svobody je ve společnosti obecně považovaná za mužskou záležitost. Dobře vycházet se svým partnerem, ale zároveň být nezávislý a dělat si i své věci, však není v rozporu. Naopak to poukazuje na vzájemnou důvěru.