Active Beauty
Micely: 3 důvody, proč bychom je měli používat

Micely: 3 důvody, proč bychom je měli používat

Pro mnohé patří ke každodenní rutině odličování. Přitahují nečistoty jako magnet, aniž by pleť vysušily. Aktuálně se objevují v mnoha kosmetických přípravcích. Ale co jsou ony micely vlastně zač a proč bychom se bez nich již neměli obejít? Naše důvody vás přesvědčí.

Micely jsou v zásadě malé čisticí molekuly, které vznikají při kontaktu mycích substancí, takzvaných tenzidů, s vodou. Mají jádro rozpustné v tucích a ve vodě rozpustný obal, takže se při čištění pleti dokonale doplňují. Zatímco „tuk milující“ jádro přitáhne nečistoty, „vodu milující“ obal je uzavře a beze zbytku odstraní z pleti. Podobný účinek má i mýdlo, avšak micelární vody jsou jakýmsi upgradem. Malé částečky micelárních tenzidů se totiž snadno rozpouští v tucích a efektivně čistí i bez tření. Zní vám to jako velká chemie? Nebojte, tyto drobné nanočástice jsou absolutně neškodné.

Existují tedy dobré důvody, proč by micelární vody v naší kosmetické rutině a při odličování již nikdy neměly chybět.

Proč micely? 3 dobré důvody, které vás přesvědčí

  1. Jemné odlíčení pro každý typ pleti

Micelární voda z dm neobsahuje alkohol a oleje, takže nedojde k narušení přirozené ochranné vrstvy pleti. Pocity pnoucí a suché pleti po odlíčení tak patří minulosti. Pleť, dokonce i ta suchá a citlivá, výrobky s micelami dobře snáší.

Tip: Naneste na pleť pomocí vatového tamponu a mírně zatlačte, aby voda mohla působit.

  1. Tři produkty v jednom

Důkladné čištění a péče v jednom? I to kosmetický průmysl často slibuje. Micelární vody však skutečně kombinují tři produkty do jednoho: Čistí až do hloubky pórů, pleť rozjasňují a také hydratují. Díky jemnému složení lze micelární vody použít také k odlíčení očí i rtů, poradí si i s voděodolnými produkty. Plus: Při odličování není potřeba pleť nijak třít.

Tip: Během odličování nejlépe postupujte stejně jako při líčení: Nejprve oči, poté rty a nakonec pleť.

  1. Hloubkové čištění bez zbytků

Lehké složení proniká hluboko do pórů, aniž by je ucpávalo. Micely navíc doslova přitahují nečistoty a opravdu nezanechají na pleti žádné zbytky make-upu ani jiných produktů. Nutné není ani následné opláchnutí pleti od micelární vody, což přináší další pozitivní účinek: Minerály obsažené ve vodě z vodovodu, jako je například vápno, citlivou pokožku nevysuší.