Active Beauty
Kteří muži líbají nejlépe?

Kteří muži líbají nejlépe?

Suché rty, píchající strniště a nevábný dech? Tím nikoho k polibku opravdu nenalákáte. Co s tím?

Některé polibky bychom si raději vymazali z hlavy. Například ty od tety Bláži, která nás v dětství při každé návštěvě drtila ve svém náručí a dotek jejích rtů na naší tváři po sobě zanechal nelibou stopu. Nebo první pokusy o líbání na rozjeté párty, které opravdu nepůsobily stejně, jako jsme to viděli ve filmu. Ale i jako dospělí a střízliví můžeme při svém jazykovém tangu napáchat hodně škod.

Podle průzkumů si většina lidí nejvíce libuje v drobných polibcích, při nichž necháme jazyk a slinné žlázy odpočívat. Hektické líbání hned mezi dveřmi stejně jako zběsilé polibky za závěsem většinou nevedou k ničemu dobrému. Neboť přinejmenším pro většinu žen znamená mazlení a něžné líbání mnohem více než pouhou předehru k následnému sexu. Jako nejkrásnější okamžiky pak vnímají pomalé líbání, při němž se s partnerem dotýkají pokožky, vlasů, a především mají zavřené oči. A když se přitom setkají ještě s hedvábnými rty a svěžím dechem, přejí si už jenom to, aby se čas alespoň pro tentokrát na chvilku zastavil.

Jsou to většinou muži, kterým přijde sexy, když jim partnerka vyjádří svou spokojenost zatnutím drápků do zad. Naopak ženy bodavé strniště na své tváři necítí příliš rády. Bohužel, příroda to zařídila tak, že vousy mají mnohem pevnější a pichlavější strukturu než vlasy. Proto potřebují k jemnosti občas pomoci. Kromě toho, pečující mytí vousů (ideálně jemným šamponem k tomu určeným), pravidelné zastřihávání i vmasírování oleje by mělo patřit ke každodenní péči mužů. Už pár kapek zjemňujícího oleje dokáže postavit pichlavé bodliny do latě. Skvělým vedlejším účinkem je také to, že olej udržuje vousy i pleť v dobré kondici a rozzáří je.

 

Olizování zakázáno

Nejen k vousům, ale také ke rtům přistupují ženy občas jako křehotinky. Hrubé záděrky, suchou pokožku a odlupující se částečky vážně nechtějí líbat. Jenže právě pokožka rtů je bohužel tenčí než na ostatních partiích těla a zároveň neobsahuje vlastní mazové žlázy, takže se velmi rychle vysuší. Automatické olíznutí poskytne jen krátkodobé zlepšení, přičemž po odpaření vody zůstane pokožka ještě sušší.

I muži by proto měli po kapsách nosit zvláčňující balzámy na rty, které jejich pokožku rtů hydratují a posílí její ochranou vrstvu. Včelí vosk, bambucké máslo, kokosový olej nebo vazelína vrátí polibkům očekávanou jemnost. Při mazlení se tak spíše oba partneři přiblíží vášnivému a bouřlivému líbání.

Svěží dech

Po polibku od milované osoby bychom měli doslova zalapat po dechu. Avšak závan snězeného jídla není tou pravou cestou. Bohužel, občas se s ním setkáme i v těch nejnevhodnějších situacích, ačkoliv jsme se předtím zřekli cibule i cigaret. Pouhé čištění zubů si s nepříjemným zápachem někdy neporadí, neboť ten se rozprostírá po celých ústech, včetně dásní a jazyka. Všude tam se totiž nachází bakterie vylučující síru a tím způsobující nelibý odér. Ale pokud se kamarádíte se zubním kartáčkem, nití, ústní vodou a pravidelně navštěvujete dentálního hygienistu, nemáte se v podstatě čeho bát. Přesto se vám žvýkačky v kapse neztratí.

Sněhobílé jsou lepší než hvězdné

Do určitého stupně hraje při líbání svou roli také optika. Určitě nemusíte mít úsměv jako z reklamy na zubní pastu, ale k silně zažloutlým zubům plným skvrn, připomínajícím bujaré roky života se asi jen tak někdo nebude chtít přiblížit. Důkladná pravidelná ústní hygiena přitom většinou postačí, aby zůstal váš úsměv relativně bílý.

Drobné částečky v pastách totiž obrušují ze zubů zabarvení od vína nebo kávy. Ještě větší efekt má samozřejmě profesionální bělení zubů. Je sice dražší, ale bělost zubů dokáže vydržet v určitých případech i pár let. Řešení existuje i pro ty, které trápí zabarvení jednotlivých zubů například po ošetření zubního kořene. V takových případech se dá totiž zub navrtat a vybělit zevnitř. Také existují různé keramické násady, kterými se dají zakrýt zbarvené řezáky. Takové schránky navíc dokáží částečně chránit zub.

Dívej se mi do očí

Mimochodem, líbání také přispívá ke zdraví ústní dutiny. V důsledku vzrušení se pár minut již před samotným líbáním automaticky zvýší produkce slin, což prospívá zubům i dásním. A i jinak je příjemné muchlování prospěšné. Náš imunitní systém totiž profi tuje z výměny bakterií, hladina stresu klesá a naše obličejové svaly dostanou pěkný posilovací trénink.

Kromě toho, díky líbání a mazlení se nám do těla vyplavují hormony oxytocin a hormon štěstí serotonin, které společně zlepšují nejen náladu, ale také vzájemný vztah mezi dvěma lidmi. Některé studie navíc tvrdí, že lidé, kteří se hodně líbají, žijí déle. A rozhodně také šťastněji.