Menu

Jak se zamilovávají muži a jak ženy? Známe rozdíly!

Až dosud byla zamilovanost jedním velkým tajemstvím

Home » Životní styl » Psychologie » Jak se zamilovávají muži a jak ženy? Známe rozdíly! - 05.2020

Říká se, že člověk musí tomu druhému jednoduše vonět. Ale ani to nezmůže vše. Při hledání odpovědi na komplexní otázku, jak se zamilováváme a zda muži vzplanou láskou jinak než ženy, musíme jít mnohem více do hloubky.

 

Pravé důvody zamilovanosti u žen i mužů

1. Vůně: Jak voní svádění

Ano, náš nos skutečně nelže. Přirozený tělesný pach každého z nás rozhoduje o tom, kdo se do nás zamiluje a komu neodoláme my – a to jak u mužů, tak u žen. Celé se to odehrává docela nevědomě. A do sedmého nebe nás nevystřelí okouzlující parfém, který náš protějšek obklopuje. Náš nos se nedá oklamat a vnímá individuální vůni těla. Amorův šíp totiž přesně ví, jaké smyslové vzruchy vnímat.

 

2. Společné rysy: Stejný a stejný…

Dosavadní tvrzení, že protiklady se přitahují, tak úplně neplatí. Psychologové v tomto ohledu stále nejsou zajedno: Společné vlastnosti (zájmy, vkus ohledně hudby, názory atd.) rozhodují o tom, jak se zamilujeme. V tomto ohledu se muži ani ženy nijak neliší. Důvodem je to, že vzhledem ke společným rysům usuzujeme, že v případném budoucím vztahu mezi sebou nebudeme mít konflikt.

 

3. Atraktivita: Jak se muži zamilovávají do vnějšího vzhledu

Ano, muži se opravdu soustředí na vnější vzezření svých protějšků. A není to tím, že by byli povrchní. Pouze následují své instinkty. Atraktivní vzhled jim sugeruje zdraví, dobré geny a tím pádem ideální základy pro rozmnožování. Ostatně pokud jde o atraktivitu mužů, jsou tyto atributy stejně tak důležité pro ženy. Ale pokud je charakter a konto muže v pořádku, dokáže mu žena odpustit dvojitou bradu i velké břicho. Ženy totiž potřebují cítit jistotu, že jejich potomek nezůstane sám nebo bez zabezpečení. Instinkty se zkrátka nijak nenechají ovlivnit trendy moderní doby.

 

4. Adrenalin zvyšuje atraktivitu: Stres se promění v lásku

Co spojuje páry, které se poznaly během zkoušky na univerzitě nebo během společného putování po horách, s těmi, které se zamilovaly při autonehodě? Vzrušení. Adrenalin totiž podněcuje zamilovanost. Nebo lépe řečeno: Zamilujeme se, pokud společně prožijeme situaci, která v nás vyvolá vzrušení, negativní i pozitivní. Amor v tomto případě využije nával adrenalinu, bez ohledu na to, zda se k sobě skutečně hodíme. V tomto případě je láska opravdu slepá.

 

5. Máma a táta: Proč hledáme partnery podobné svým rodičům

Podobáte se jeho mamince? Pak máte dobrou šanci, že se do vás muž zamiluje. Funguje to i opačně. Ženy podvědomě milují typy podobné svým otcům. Připadá vám to odpudivé? Matce přírodě ne. Neboť právě s rodiči jsme zažili lásku, péči a bezpečí. A to přece nejsou špatné předpoklady pro vztah, nemyslíte?

Nahoru
OKDalší informace