Active Beauty
Inspirujte se líčením v pastelových barvách

Inspirujte se líčením v pastelových barvách

Oční stíny v pastelových tónech vnesou do našich dní barvy. Osvěžující růžová nebo fialová na očních víčkách: K vytvoření nezapomenutelných okamžiků není potřeba nic víc. Rozlučte se s pobledlou pletí a unavenýma očima díky bohaté dávce barvy! Obzvláště šeříkové a světle modré odstíny nám pomohou vypadat bděle a odpočatě, stejně tak bílá linka. A to nejlepší: Při správně zvolené nuanci sluší toto líčení úplně každému.

Pastelové líčení očí: Takhle se vám podaří

  1. Správná aplikace stínů

Abyste i s decentními barvami dosáhli intenzivního výsledku, pracujte s krémovými variantami kosmetiky. Pokud nemáte ten správný oční stín, můžete si pomoci pečující rtěnkou nebo krémovou tvářenkou. Teprve ve druhém kroku se nanáší pudrový oční stín, který barvu zafixuje a zjemní.

Oční make-up si přitáhne pohledy, když si pohrajete s jemnými přechody a grafickými vzory. Odvážnější mohou vyzkoušet i neobvyklé verze, například vystínování očního stínu až ke spánkům a jeho splynutí s tvářenkou. Kdo chce propůjčit silný výraz také svým řasám, měl by je zvýraznit sytě černou řasenkou.

  1. Zbylý make-up

Vzhledem k jemnému líčení očí by měl zůstat decentní také ostatní make-up, neboť příliš barevné konkurence by tento křehký look rychle zničilo.

  • Tvář: Sjednocená pleť toto líčení očí ještě více rozzáří. Tónovací BB krém vytvoří na pleti rovnoměrný základ bez efektu masky a zároveň pleť hydratuje, chrání a pečuje o ni.
  • Rty: Rty byste měli ponechat také spíše přirozené. Oživit je můžete dotekem rtěnky nebo lesku na rty. I v tomto případě ale vybírejte z nude odstínů, které se hodí k danému líčení očí. Ideální je korálová, růžová nebo meruňková. Právě korálové odstíny, které se staly hitem posledních let, se hodí i do chladnějšího období roku. Růžovo-oranžovo-červená barva naštěstí sluší úplně všem a zjemní váš úsměv, ať už máte světlou, nebo naopak tmavou pleť.
  • Nehty: Jemné nude, pastelově fialové i zářivě korálové laky na nehty patří k absolutním trendům. Navíc společně s pastelovým líčením očí vytvoří jednotný romantický look. Syté tóny jako pastelově šedá nebo korálová nejlépe vyniknou na krátkých, případně středně dlouhých nehtech. Vypadají velice elegantně, dospěle a stylově zejména v chladnějším období roku.
  1. Jakou barvu očních stínů zvolit?

Na pastelovém líčení nás baví především jedna věc: Pro každý typ pleti a barvu očí existuje ten správný odstín očních stínů, takže tento look sluší úplně každému.

  • Zelené oči: Jemně růžové oční stíny rozzáří zelené oči, ale ty podtrhnou také šeříkové a fialové tóny.
  • Modré oči: Meruňková jako příbuzná doplňkové barvy oranžové dokáže rozzářit pro změnu modré oči. Ty také těží z efektu všestranných jemných rosé tónů.
  • Hnědé oči: Těmto očím sluší především modré oční stíny. Hnědé oči však skvěle zazáří také se světle zelenými a pistáciovými stíny.