Active Beauty
CC krémy: 5 důvodů, proč by u vás neměly chybět

CC krémy: 5 důvodů, proč by u vás neměly chybět

Sbohem začervenání, pupínky a nedokonalosti: Díky vhodnému CC krému z dm rychle skryjete drobné nedostatky a zároveň si zachováte přirozeně krásnou pleť.

Nebylo by to krásné, kdyby vám ráno stačilo strávit v koupelně jen trochu času, protože v zrcadle by vás pozdravila rozzářená pleť? Zní vám to jako utopie? Ne s CC krémem z dm! Protože ten dokáže i bez make-upu skrýt tmavé kruhy pod očima, červené žilky nebo pigmentové skvrny.

V každém případě nesmíte ráno zapomínat na důkladné vyčištění pleti, i když nemáte času nazbyt. To je zkrátka důležitým předpokladem pro krásnou a zdravou pleť. Bez denního krému se však tentokrát obejít můžete, jelikož CC krémy ho spojují spolu s make-upem do jednoho produktu. Jen nejsou tak krycí jako samotný make-up.

 

CC krém, BB krém nebo make-up: Tímhle se liší

„CC“ znamená „color correction“, tedy „barva & korekce“. Název mluví za vše: CC krém je tónovaný denní krém, který poskytuje péči i krytí. 

Rozdíl oproti BB krémům? CC krémy lépe zakrývají nerovnosti a začervenání. Takže kdo si přeje lepší krytí, ale současně chce působit přirozeně, měl by sáhnout právě po CC krému.

Ve srovnání s klasickým make-upem má CC krém menší krycí schopnost. Zato však disponuje vyživujícími a hydratačními složkami.

Nezní to skvěle? Těchto 5 důvodů vám objasní, proč by CC krémy již nikdy neměly ve vaší zkrášlovací rutině chybět.

5 nepřekonatelných důvodů pro CC krémy z dm

  1. Okamžitě zdokonalují pleť: Zatímco BB krémy se hodí spíše pro nekomplikované typy pleti s malým množstvím nerovností, CC krémy díky své vyšší krycí schopnosti zakryjí i výraznější nedokonalosti a pleť opticky sjednotí a zkrášlí. Nejlépe se to daří krémům, které obsahují světlo odrážející pigmenty, tudíž pleť opticky zjemňují.
  2. Pečují o pleť: Mnoho CC krémů obsahuje účinné látky proti stárnutí pleti. Díky vitamínu C nebo E a dalším ingrediencím podporují obnovu buněk, ukládají hydrataci a tím mírní stárnutí pleti. Některé krémy mají také ochranný faktor, takže chrání jemnou pleť na obličeji také před sluncem a dlouhodobým poškozením UV zářením.
  3. Efektivně zakrývají začervenání: Ať už vás trápí skvrnky, viditelné žilky nebo podrážděná pleť: Některé CC krémy byly vyvinuty cíleně k tomu, aby zakrývaly nápadné začervenání. V pigmentech obsahují minimální množství zelené barvy, která jako doplňková barva viditelně oslabuje červené oblasti. Jste připraveni na sjednocenou, krásnou pleť?
  4. Přizpůsobí se tónu pleti: Často nemůžete natrefit na ideální barevný tón, v němž byste nepůsobili jako maska? U CC krémů již nemusíte brát v potaz širokou škálu barev, jelikož pracují jen s několika nuancemi. Důvodem je to, že zapouzdřené barevné pigmenty v CC krémech se otevřou teprve ve chvíli, kdy přijdou do kontaktu s pletí. Díky tomu sjednotí každou pleť zcela individuálně.
  5. Pro každý typ pleti existuje vhodný CC krém: Pro mastnou pleť s nečistotami se hodí CC krémy s vyšší krycí schopností, které v ideálním případě pleť zmatní nebo vyrovnají produkci kožního mazu. Suchá nebo zralá pleť s prvními vráskami zase ocení krém s hydratačními přísadami, jako je kyselina hyaluronová. A pokud máte pleť citlivou, najdete v dm i CC krémy s obzvláště jemným složením.