Přírodní kosmetika je v módě. Faktem je, že k výrobě jednoduchých přírodních produktů stačí zajít do kuchyně. Z olivového oleje, medu a trochy cukru snadno vyrobíte skvělý balzám na rty. A i když v přírodní kosmetice pustíte do složitějších projektů, nepotřebujete čarodějnickou kuchyni. Z těchto pomůcek si můžete sami vykouzlit řadu přírodních produktů. A tomu všemu byste měli při výrobě přírodních kosmetických produktů věnovat pečlivou pozornost.

Co potřebuji pro výrobu?

Vysoce kvalitní rostlinný olej a máslo

Ať už jde o krémy na obličej, tělová mléka nebo rtěnky: mnoho výrobků vyžaduje vynikající základové oleje. Jejich nalezení není snadné. Pro začátek jsou vhodné jemné, bohaté a k pokožce šetrné oleje, jako je jojobový nebo mandlový olej. V každém případě byste do svého nákupního košíku měli zařadit také základní máslo, ze kterého lze vyrobit skvělé krémy na obličej nebo tělo. Skvěle se k tomu hodí kakaové nebo bambucké máslo.

Včelí vosk

Včelí vosk je základem balzámů na rty nebo mastí všeho druhu, a proto je nezbytnou součástí jedenácti základních produktů. Tip: Pokud můžete získat včelí vosk přímo od včelaře, je to ještě šetrnější k životnímu prostředí a přispívá k trvalé udržitelnosti.


Ethanol

Protože přírodní kosmetika je zcela bez chemických konzervačních látek, je třeba použít přírodní variantu. Čistý líh se osvědčuje jako ideální konzervační nebo extrakční prostředek pro rostliny.

Jedlá soda

Zajímavou alternativou je deodorant bez hliníku a dalších přísad. K tomu vám pomůže jedlá soda. Přípravek zabraňuje tvorbě potu a svým antibakteriálním účinkem neutralizuje zápach potu. Ale buďte opatrní. Příliš velké množství může rychle podráždit pokožku.

Emulgátory a látky zlepšující konzistenci

Emulgátory pomáhají zajistit, aby domácí krémy měly konzistenci běžných kosmetických výrobků. Pro začátek je vhodný přípravek Emulsan. U tužších krémů, např. pro denní péči, však potřebujete cetylalkohol nebo cetearylalkohol, který zlepšují konzistenci.