Active Beauty
Nehty jako ze salonu: Tři tipy na letní manikúru

Trendy manikúra

Nehty jako ze salonu: Tři tipy na letní manikúru

Pastelové, nebo neonové? Tyto trendy tipy na letní manikúru zvládne naprosto každý, ale vypadat budou jako ze salonu. Dnes vám představíme trendy letošního roku a vysvětlíme, jak je snadno zvládnete doma. Inspirací nám budou sedmdesátá a devadesátá léta, Cottagecore a klasická francouzská manikúra.

Manikúra s trendy samolepkami: Nostalgie 90. let

Neonové barvy a zajímavé zdobení, to jsou nehty, které spojujeme s devadesátkami. Jednotlivé malůvky na nehtech ale raději přeci jen přenechte profesionálům. Samolepky na nehty udělají stejný efekt a jejich použití je navíc velice snadné. Začněte s neonovým podkladem, který nechte zaschnout. Poté naneste na nehty bezbarvý lak a nalepte libovolnou samolepku. Jedna až dvě vrstvy svrchního laku na nehty a nechte opět zaschnout. Hotovo!

Květinový vzor: Cottagecore

Vzory s kytičkami se hodí na každé roční období, vždy podle barvy květin. Na tyto tři minimalistické vzory potřebujete maximálně tři rozdílné laky a jednu pomůcku na tečkování. Jako alternativu lze využít také dřevěnou špejli. Nejprve naneste jednu vrstvu nude nebo průhledného laku. Po zaschnutí začněte s tečkováním. Na naši tečkovací pomůcku naneste žlutý lak a na každý nehet vytvořte dvě až tři tečky. Na okvětní lístky zvolte libovolnou pastelovou barvu a opět naneste na naši tečkovací pomůcku. Pět teček na každou kytičku a okvětní lístky jsou na světě. Poté stačí tuto krásnou manikúru přetřít svrchním lakem.

Elegantní obrácená francouzská manikúra

Kdo preferuje jednoduché, ale přeci elegantní nehty, bude obrácenou francouzskou manikúru milovat. Zde je obzvláště důležité krásné a dobře upravené nehtové lůžko. Začněte jednou až dvěma vrstvami nude laku na nehty, nechte dobře zaschnout. Úzký štěteček namočte v černém nebo bílém laku. Pokud máte k dispozci i jiné pomůcky na malování nehtů, klidně je použijte. Podél nehtového lůžka nakreslete štětečkem malý půlměsíc. Nechte zaschnout a naneste jednu vrstvu matujícího svrchního laku. Tip: Nude laky můžete vystřídat za černou a bílou, nebo neonovou barvu. Ta se bude obzvláště vyjímat během horkých letníchní dní.

Vlnková manikúra sedmdesátek

Všichni milujeme barevné vzory 70. let. Zejména hit letošního roku, vlnky, vypadá na nehtech skvěle. Nejprve naneste libovolnou základní barvu a nechte zaschnout. Poté si s vaší manikúrou můžete vyhrát, jak je libo. Nakreslete vlnku, lakem další libovolné barvy, vodorovně, svisle, příčně, část nehtu vybarvěte. Je to jen na vaší představivosti. Na jediné musíte dávat pozor: Předchozí barva musí být kompletně zaschlá, aby se zamezilo jejímu rozmazání. Nakonec nehet přetřete jednou vrstvou svrchního laku. Barvy jsou pouze na vás, ale typické barvy sedmdesátek jsou všechny možné odstíny béžové, oranžové nebo hnědé.