Active Beauty
4 účesy pro dlouhé vlasy na zimu

Jednoduše si vyčarovat

4 účesy pro dlouhé vlasy na zimu

Čepice nebo čelenka nejsou důvodem, proč se v zimě vzdát krásných účesů. Ukážeme vám, jak si dlouhovlásky můžou sami a snadno vytvořit zajímavé culíky, copy a drdoly.

Dlouhovlásky to znají: V zimě potřebují dlouhé vlasy speciální péči – a speciální účesy, aby by se vlasy nezacuchávaly nebo nebyly elektrostaticky nabité čepicemi, šálami & Co. Zde jsou 4 nápady na skvělé, krásné a rychlé účesy pro dlouhé vlasy:

4 účesy pro dlouhé vlasy na zimu

1. Vysoký culík: Simple & ležérní

V 80. letech byl nejoblíbenějším účesem tzv. "palma". Vzhled se od té doby příliš nezměnil. Vysoký culík lze stále nosit rovný nebo mírně zvlněný. Tento ideální zimní účes se krásně hodí jak k workoutu, tak k večerním šatům. A ještě ho lze dozdobit nejrůznějšími doplňky.

Jak na to:
Vlasy řádně narovnejte žehličkou na vlasy a vyčesejte je vysoko do culíku. Ideální místo je v nejvyšším bodě temene hlavy. Zajistěte je gumičkou do vlasů. Aby se vysoký culík výrazně zvedl, omotejte ho černou stuhou. Pro lepší držení připněte gumičku drobnými sponkami. Nakonec zimní dlouhý účes zafixujte trochou laku na vlasy.

 

Wrapped culík: Elegantní, ale rychle hotový

Perfektní pro případy, kdy potřebujete rychlé řešení, ale přesto chcete, aby váš účes vypadal dobře. Wrapped, nebo-li zavinutý culík promění klasický účes v absolutní poutač. Tento zimní dlouhý účes má všechno: Je moderní, nadčasový, elegantní a cool.
 

Jak na to:
Tento účes se nejlépe hodí pro rovné vlasy v kombinaci s pěšinkou uprostřed. Vlasy učešte do nízko posazeného culíku. Oddělte široký pramen a zbytek vlasů zafixujte gumičkou. Pramen se nyní několikrát omotá kolem gumičky a upevní sponkou pod copem. Pro jistotu přidejte porci laku na vlasy.

Super vysoký drdol: Jednoduchý účes se šmrncem

Není to samozřejmě nic nového, ale vždycky se vrátí v trochu jiné podobě: Drdol. Dlouhý účes vhodný na zimu, který je tradiční a vždy znovu interpretovaný. U modelu Super High Dutt se drdol posune až do středu temene hlavy. Navzdory vycpávky do drdolu vypadá klasický balerínský vzhled trochu rozbitě, protože je drdol mírně rozpuštěný. Samozřejmě to jde i bez vycpávky.

Jak na to:
Vlasy jsou na temeni hlavy sepněte do culíku a zpevněte gumičkou. Záměrně nepoužívejte hřeben, abyste dosáhli dokonale-nedokonalého looku. Poté si přes culík navlékněte vycpávku do drdolu. Vlasy se nyní rozprostřou po obvodu vycpávky tak, aby byla celá pokrytá. Zbytek vlasů je jednoduše volně omotán kolem vycpávky. Konce schovejte pod vycpávku a přichytněte sponkou. Na čele lze jednotlivé prameny uvolnit nebo vytáhnout tupírovacím hřebenem, aby účes působil ležérně.

Pigtails: Hravý a cool dlouhý účes

 

Je pravda, že prezentovat "prasečí ocásky" jako ideální zimní dlouhý účes může být obtížné. Anglický výraz pigtails zní mnohem sladčeji. V podstatě se pletený účes velmi podobá copánkům, které dodnes vidíme na hlavách školaček. Ale od té doby, co se s ním modelky na přehlídce Prada vznášely po molu, mohou tento hravý zimní copánkový účes nosit i dospělí.

Jak na to:
Pigtails jsou dva velmi pevně spletené copánky, které začínají přibližně na úrovni uší. Aby tato varianta dlouhých účesů dobře vypadala, je třeba precizně udělat pěšinku. Chcete-li dosáhnout efektu "ocásku", můžete před zaplétáním vnést do vlasů trochou stylingového krému nebo vlasového oleje. Důležité je zaplést copánky až ke konečkům vlasů a poté je zajistit malou gumičkou.

Náš tip

Doplňky pro dlouhé vlasy jsou v dm drogerie markt k dostání v nepřeberném množství.