Active Beauty
3 nápady na letní účesy

3 nápady na letní účesy

Culíky a copy jsou velmi praktické, a navíc skvěle vypadají. Oceníte je při plavání, jízdě na kole i tanci. Sesbírali jsme ty nejlepší tipy na letní účesy.

Cop nemusí být vždycky zaplétaný. I takový vyčesaný koňský ohon s extra porcí objemu má co nabídnout. Letní účesy jsou velice rozmanité a hodí se pro každou příležitost. Navíc v rozpuštěných vlasech bývá v létě opravdu vedro, takže díky těmto účesům si uchováte chladnou hlavu.

3 inspirativní účesy

  1. Culík ve dvou variantách

Je naší absolutní hvězdou pro bad hair day: Vlasy pomocí prstů nebo hřebenem sčesejte hladce dozadu, zafixujte gumičkou a máte hotovo! Aby tento účel dokázal přitáhnout pozornost, vyzkoušejte některou z těchto variant:

Elegantní, nízko posazený culík

Jednoduchý, ale elegantní: Učesejte si pěšinku uprostřed nebo na straně a vlasy sčesejte těsně u hlavy dozadu. Trocha pěnového tužidla podpoří uhlazený styling. Vlasy zafixujte pěknou gumičkou a varianta klasického culíku vhodná na párty je hotová.

Objemný, vysoký culík

Všechny ženy, které si od vysoko uvázaného culíku žádají větší objem, si zamilují tzv. pony puffin. Opticky připomíná tato malá tajná zbraň ze silikonu nebo pěny kávovou kapsli. Dodrží však, co slibují její vynálezci: Pony puffin umístěný u kořene culíku mu dodá viditelně větší objem, který vydrží po celý den (nebo večer).

  1. Francouzské nebo holandské: zapletené copy

Zapletené copánky ve všech svých variantách představují skvělé řešení do parných dní i ve chvíli, kdy již nezbývá čas na mytí vlasů. Aby zapletené copy vydržely dlouho, neměly by se pokud možno zaplétat z čerstvě umytých vlasů. Znesnadňuje to práci s vlasy i jejich zaplétání.

Druhy zaplétání se při jednotlivých účesech liší především v detailech. Například u holandského copu se prameny neproplétají nad, ale pod střední pramen. Připouštíme, že zaplétání vyžaduje trochu cviku, ale jakmile zjistíte jak na to, můžete zapletené účesy nosit při každé příležitosti.

  1. Hravé: bubble tale nebo kroucený cop

Rádi byste vyzkoušeli zvláštnější účesy? Potom snad budou tyto varianty culíků přesně pro vás: U bubble tale se vlasy sice také nejprve sepnou do culíku, ale ten se poté pomocí gumiček rozdělí na jednotlivé „bubliny“, které se prsty trochu uvolní, aby působily jako malé kuličky.

Anebo vyzkoušejte kroucený cop, nazývaný též šňůrový. U této varianty se vlasy nejprve rozdělí na dva stejně velké prameny. Každý z nich se pak jednotlivě úplně zatočí směrem dolů a následně se oba zakroucené copy přeloží přes sebe a opět zatočí do jednoho copu.