Zdobení vánočního stromku, výroba vánočních přáníček a pečení cukroví jsou jen tři způsoby, jak dětem co nejvíce zpříjemnit očekávání Vánoc. Ale když jsou sušenky upečené (a možná už snědené), stromeček ještě není koupený nebo už ozdobený a kňourající děti nedají pokoj. Co pak? Pak je tu ještě nespočet způsobů, jak svým nejmenším dopřát hravý advent s minimem námahy a materiálu. Prozradíme vám šest her pro děti. (A vám doporučujeme dopřát si sladký adventní kalendář, například od dm).

Advent: Hry pro malé děti

 

Praskání bublinkové fólie

Nejmenší děti lze velmi dobře zabavit jednoduchým tipem. Nalepte bublinkovou fólii na okenní skla balkonu nebo dveří na terasu. Funguje to takto: Ustřihněte bublinkovou fólii podle velikosti okenního skla. Poté nastříkejte trochu vody na hladkou stranu fólie a na okenní tabuli a přitiskněte odstřižek k oknu (tím se také krásně izoluje). Fólie drží sama o sobě. Děti se pak mohou plně věnovat praskání malých bublinek - samozřejmě pod dohledem.

Co potřebujete:
bublinkovou fólii, trochu vody

Haptický třpytivý sáček

Miminka milují vše, co se třpytí a leskne. Jak jen často škubou za maminčinu náušnici nebo náhrdelník? Třpytky jsou tak skvělým způsobem, jak během adventu zaměstnat vaše ratolesti a odvést jejich pozornost od namáhaných ušních lalůčků. Do sáčku do mrazáku s uzávěrem na zip nalijte trochu průhledného (řemeslnického) gelu. Pak do něj vložte spoustu malých třpytivých kamínků, flitrů a podobně. Pytlík pevně zalepte páskou a přilepte ho na prkénko (např. staré prkénko na krájení). Teď už jen stačí upozornit potomky na třpytivé prkénko.

Důležité: Dbejte na to, aby se do sáčku nedostaly žádné ostré nebo špičaté předměty, které by ho mohly poškodit.

Co potřebujete: Sáčky do mrazáku, gel, třpytivé kamínky a flitry, lepicí pásku, prkénko (na krájení).