Active Beauty
Originální fotodárky: 10 nejlepších nápadů

Vzpomínky zůstanou

Originální fotodárky: 10 nejlepších nápadů

Příliš mnoho fotografií (pouze) ve vašem smartphonu? Pak je proměňte v nápadité fotodárky - pro uchování vzpomínek.
Na jedné straně máme ve svých chytrých telefonech více fotografií než kdykoliv předtím. Na druhou stranu, zatímco složky s fotkami jsou plné, naše fotoalba k listování zůstávají prázdná. A tak často z krásných vzpomínek jich zůstane v reálném světě jen velmi málo. Přitom bylo prokázáno: Pohled na krásné fotografie vás může učinit šťastnějšími.
 
Naštěstí patří fotodárky k nejoblíbenějším dárkům pro přátele a členy rodiny - čím neobvyklejší, tím lepší. Již výběr obrázků a vlastní výroba fotodárku je potěšující. Díky tiskárně a vlastní fantazii můžete tak někdy vytvořit skutečná umělecká díla!  Podívejte se na 10 nápadů, jak si sami vytvořit originální fotodárek.


10 neobvyklých nápadů na fotodárky

Fotodárek 1: Obrázek na dřevě nebo plátně 

Výroba vlastních originálních fotodárků přináší dvojnásobnou radost: pro vás při vytváření a pro obdarovaného po rozbalení dárku. Zvláště působivé jsou fotografie na dřevě nebo plátně. Přenesení obrázku pomocí Foto Transfer Potch je snadné a výsledek vypadá jako nástěnná malba. 
 
Nejprve vytiskněte požadovanou fotografii na laserové tiskárně (!). Nyní na dřevo nebo plátno naneste pomocí štětce speciální lepidlo, které zakoupíte v prodejnách kancelářských potřeb nebo papírnictví. Poté položte fotografii potištěnou stranou na dřevo nebo plátno, uhlaďte ji například pravítkem a přitiskněte. Po dvou hodinách schnutí namočte houbičku vodou a navlhčete bílou stranu fotografie. Pomocí hadříku nebo prstů odstraňte papír - pod ním bude vidět otisk fotografie. Na závěr povrch zafixujte bezbarvým lakem.


Fotodárek 2: Osobní sprchový gel

Sprchování, koupel, česání vlasů: To jsou příjemné rituály, při kterých si můžeme vědomě věnovat pár času a pozornosti. Darujte svým blízkým originální fotovzpomínku. Polepte sprchový gel nebo tělové mléko vlastní obrázkovou etiketou, kterou si vytisknete na počítači na voděodolný papír. 


Fotodárek 3: Fotografie na skle

Že štěstí a sklo nejdou dohromady? My si myslíme, že ano! Fotodárky na skle dělají obrovskou radost. A jak získáme pěkný obrázek na dekorativní váze, skleněném svícnu nebo sklenici? Úplně jednoduše: Vytiskněte si fotografii na laserové tiskárně nebo si vystřihněte obrázek z časopisu. Nalepte proužek průhledné lepicí pásky na fotografii a namočte do teplé vody. Poté odstraňte papír a lepicí pásku, na které se nyní nachází obrázek nalepte na požadovaný skleněný dárek. Pozor: Nelze mýt v myčce na nádobí! 

Fotodárek 4: Vylepšete termohrnek

Termohrnky jsou praktické: Jsou to malí, věrní společníci, kteří nám poskytují nápoje, díky kterým se cítíme lépe, teplo a dobrou náladu. Navíc pomáhají udržitelně chránit životní prostředí. Ještě příjemnější je, když doušek kávy nebo čaje zahřeje nejen na duši, ale i na srdci - díky hrnkům, které jsou personalizované fotografiemi našich nejbližších. Hrnek si můžete nechat potisknout v různých tiskárnách.


Fotodárek 5: Kryt na mobil s obrázkem

Všichni denně saháme po chytrém telefonu. Proto se skvěle hodí jako osobní fotodárek. V tiskárně nebo online v dm si můžete nechat vytisknout vlastní fotografii na kryt mobilního telefonu. Obdarovaný bude mít radost nejen při rozbalení dárku, ale i po něm, ať už se jedná o fotografii vnoučat, domácího mazlíčka nebo oblíbeného místa v přírodě. Každý z nás totiž používá mobilní telefon v průměru tři hodiny denně! Tuto službu nabízejí i některé prodejny mobilních telefonů. 


Fotodárek 6: Magnetky na lednici z vlastních fotografií

Magnetky na lednici jsou jednou z těch věcí, kterých není nikdy dost. Samostatně vytvořené fotomagnetky nám připomenou skvělé momenty, například z našich cest. Použít můžeme třeba fotografii naší oblíbené pláže, která byla vždy tak krásně prázdná, nebo obrázek kouzelně zbarveného motýla, který nás provázel při našich túrách. Vybírat můžeme i z retro nebo fine art prints - online nabídka v dm je opravdu široká. 


Fotodárek 7: Osobní deník 

Lidé, kteří pracují hlavou, stále sedí u počítače a dělají více úkolů najednou, bývají často ve stresu. Je dobré se občas vrátit k peru a papíru a ráno nebo večer si napsat pár řádků do osobního deníku. Personalizované poznámkové bloky jsou proto ideální. Přinutí nás, abychom se v tomto hektickém světě soustředili chvíli sami na sebe. 


Fotodárek 8: Hrací karty, pexeso & puzzle 

Společné hraní her podporuje pospolitost, aktivuje kreativní oblasti v mozku a je to prostě zábava. Pokud darujete personalizované hrací karty, puzzle nebo třeba pexeso, říkáte zároveň svým blízkým i to, že s nimi chcete trávit čas a objevovat svět hravou formou. V dm si můžete nechat online potisknout hry vlastními fotografiemi. Tuto službu nabízejí i nejrůznější tiskárny. 


Fotodárek 9: Sněhová koule

Sněhové koule jsou prostě magické - také dospělí v nich rádi nechávají tančit umělý sníh. Darujte například vzpomínky na cestování ve formě individuální sněhové koule. Design můžete vytvořit u různých tiskáren nebo online v dm - kromě fotografie můžete připojit i text nebo různé symboly, dokonce můžete změnit i posyp například za třpytivá srdíčka. Další možností je pustit se do výroby sněhové koule na vlastní pěst: Dekorativní elementy zakoupíte v obchodě s výtvarnými potřebami, laminaci převezme tiskárna. Fotografii poté nalepte na víko sklenice se šroubovacím uzávěrem.


Fotodárek 10: Přání, které nemá nikdo jiný

V prodejnách dm si můžete na počkání vytvořit kouzelná přání s vlastními fotografiemi. Obrázky můžete vyzdobit i vhodnými motivy (jako jsou Vánoce, svatba, pozvánky) a po vytištění si je ihned odnést domů.