Vlčí střih jako módní trend

Řada celebrit, včetně Billie Eilish, Miley Cyrus a herečky Jenny Ortegy, proslavila rozcuchaný vlčí střih a vyvolala na TikToku skutečný humbuk. Ti, kdo ho nosí, vypadají stylově a zároveň nesmírně ležérně. Směs dvou kultovních účesů shag a mullet už nemá nic společného s klasickým dámským účesem, ale vypadá cool a rebelsky. Díky měkkým stupňům se vlčí střih hodí ke všem tvarům obličeje a zvýrazňuje lícní kosti.

Jak vypadá moderní vlčí střih?

Účes inspirovaný divokým vlkem tvoří ofina a výrazné sestříhání. Přední části vlasů jsou kratší, zadní o něco delší. Rozdíl v délce je u vlčího střihu jemnější než u mulletu. To je dobrá zpráva pro všechny, pro které byl typický vzhled 80. let vždy příliš extrémní. Tento střih se hodí pro všechny délky vlasů, ať už jde o krátké, středně dlouhé, nebo dlouhé vlasy. Pro jemné vlasy je však vhodný kratší střih, protože díky němu účes vypadá ještě objemněji. Absolutní nutnost pro úspěšný vlčí střih: Ofina na čele. Módní ofina doplňuje módní vzhled. Jediným předpokladem harmonického výsledku je, aby byla také postupně sestříhaná. A barva vlasů? Tady se hodí všechno: Vlčí střih bude slušet stejně dobře blondýnkám nebo tmavovláskám, ale i zrzavým nebo barveným vlasům.

Pokud se nemůžete dočkat, až budete mít vlčí střih, neberte do ruky pouze nůžky. Tento vzhled má být divoký a nedotažený. Jádro pudla se u vlčího střihu skrývá v detailech účesu, nebo spíše ve správném odstupňování délek. Nezapomeňte, že než nepovedený samoúčes doroste, trvá to dlouho. Proto je lepší objednat se do profesionálního kadeřnického studia.

Styling vlčího střihu

U vlnitých nebo kudrnatých vlasů nepotřebuje vlčí střih žádný speciální styling, protože přirozený, ležérní vzhled se vytvoří sám od sebe. Pokud máte rovné vlasy, doporučujeme použít sprej na texturu, který vytvoří větší objem vlasů. Pokud chcete, můžete použít kulmu, která účesu dodá několik lehkých pohybů. A komplimenty se jen pohrnou.