Active Beauty
Vlasy v létě: Péče i vhodné účesy
Text: Theresa Haidinger Margit Hiebl

Styling

Vlasy v létě: Péče i vhodné účesy

Jestliže jste zvyklí se v létě soustředit jen na péči o pokožku, měli byste v budoucnu věnovat pozornost i svým vlasům. UV záření, sůl a chlór si vybírají svou daň. Následující tipy vám pomohou.

Jak v létě chránit své vlasy

Úžasný den strávený na sluníčku u vody si často vybere svou daň v podobě suchých a lámavých vlasů. Hydrataci pokožky hlavy podpoříte dostatečným pitným režimem. Přesouváním pěšinky zabráníte spálení odhalené pokožky.

Dostatečnou ochranu vlasům poskytnou také letní doplňky, jako jsou klobouky nebo šátky, k nimž se dokonale hodí účesy níže.

Fén, žehličku na vlasy i kulmu nechte tentokrát raději ve skříňce. Stejně tak lak na vlasy. Protože ten běžně obsahuje alkohol, čímž vlasy i pokožku hlavy vysušuje.

Drdol z plážových vln

Správný styling chrání vlasy v létě od kořínků až po konečky. Obzvláště šetrný je k nim například drdol z plážových vln. Jednotlivé prameny sepněte do drdolu a zajistěte gumičkou. Použijte takovou, která nebude na vlasy příliš tlačit a minimalizuje jejich lámání. Díky drdolu ještě více podpoříte následné vlny a zároveň vám vlasy nebudou nikde poletovat a cuchat se. Kolem obličeje můžete nechat volně viset pár pramínků, které orámují tvář.


Francouzský cop

Tenhle účes je na léto jako stvořený, protože udržuje vlasy mimo obličej. Abyste jim dopřáli extra péči, vmasírujte do pramenů ještě před zaplétáním bezoplachovou kúru. Citlivé konečky ošetřete trochou vlasového oleje. Poté vlasy zapleťte do copu a jeho konec zafixujte gumičkou. Nakonec stočte cop do nízko položeného drdůlku a upevněte.


Dopřejte svým vlasům ochranu i péči:

Pečuje o namáhané vlasy

alverde olej na vlasy s bio avokádem a bio bambuckým máslem se složkami z kontrolovaného ekologického zemědělství a přírodních esenciálních olejů intenzivně pečuje o namáhané a křehké vlasy, kterým navrátí krásný vzhled. Rychle se vstřebává, regeneruje a efektivně posílí vaše vlasy.
Koupit na dm online shopu

Vytvoří plážové vlny

Balea pečující stylingový sprej Sea Salt je ideální pro vytvoření ležérního vzhledu, jako kdybyste se právě vykoupali v moři. Dodá vlasům matný a rozcuchaný vzhled, aniž by je mastil. Pečující složení s glycerinem a panthenolem vlasy hydratuje.
Koupit na dm online shopu

Pro suché vlasy

Balea hydratační šampon na vlasy s vůní kokosu je určen speciálně pro suché a poškozené vlasy, které prahnou po nové síle a lesku. Dopřejte svým vlasům jedinečnou péči, která spočívá v jemné receptuře založené na vitamínu B3 a provitamínu B5. Vaše vlasy získají potřebnou hydrataci, péči a krásný vzhled.
Koupit na dm online shopu

Pro ochranu před teplem

Balea Professional kúra na vlasy Spliss Protection s keratinem a hroznovým olejem pomáhá předcházet vzniku roztřepení vlasů a napravuje poškozenou vlasovou strukturu. Složení neobsahuje silikony a nabízí také tepelnou ochranu až do 230 ºC.
Koupit na dm online shopu