Active Beauty
Účesy roku 2024
Text: , Astrid Doppler

Inspirace

Účesy roku 2024

Helmut Maier, manažer kvality a šéf tvůrčího týmu dm, představuje kolekci účesů pro rok 2024 a vysvětluje, které střihy, barvy a styly jsou in

od Rachel z Přátel po moderní shag.

Trendy účesy 2024: Butterfly cut (motýlí střih) s vlnami

„Motýlí střih je vzrušující dlouhý účes s větším odstupňováním vpředu a plností na koncích,“ říká Helmut Maier. „Díky přirozenému melíru vlasy vypadají, jako by je políbilo slunce.“ Styling odráží ducha generace Z: Dlouhé zdravé vlasy působí okouzlujícím dojmem a vyfoukané vlny ve stylu 90. let symbolizují pohyb vody. Pro vytvoření culíku XXL nejprve pevně a o něco šířeji svažte culík a poté kolem něj omotejte pramen vlasů.

Progresivní French Bob

Letos se klasický bob dočkal velmi moderního střihu – se sestřihem, silně vrstveným vrškem a krátkou ofinou na čele. „Střih s ofinou na čele sluší téměř každému, s výjimkou velmi hranatých tvarů obličeje,“ vysvětluje Maier. „Jako alternativa k velmi krátké ofině se dají nosit i delší verze.“ Barvení založené na letošní Pantone barvě „Peach Fuzz“ je ideální pro odvážné, trendy smýšlející ženy se světle hnědými až blond vlasy. Tip pro styling: Vlasy nejprve vyfénujte kulatým kartáčem, v případě potřeby dokončete žehličkou a zkroťte poletující vlasy sérem proti krepatění.

Proměnlivý vzhled dlouhých vlasů s ohnivými odlesky

Pro všechny dlouhovlasé dívky, které si rády ponechávají hřívu, ale chtějí čas od času změnit svůj styl, je tu možnost.
moderního „žiletkového střihu“ s barevným prodloužením. „Délky jsou provedené břitvou, aby se vytvořily různé délky,“ vysvětluje Maier. „Barva a styling zcela odpovídají duchu doby a integrované prodloužení v zářivých oranžovo-červených odstínech dělají z účesu opravdovou senzaci.“ Základní barvou je neutrální světlá blond, která sluší zejména chladnějším tónům pleti. Můžete také nejprve vyzkoušet melír v jemnějších barvách – například jahodové.“

90’s Rachel Cut

„Legendární střih na Rachel z 90. let je zpět,“ říká nadšený Maier. „V nové interpretaci a v módní zemité hnědé barvě sluší téměř všem ženám s vlasy po ramena.“ Zvláštností je moderní střih s vrstveným dlouhým bobem a dlouhou ofinou v kombinaci se studenými a zemitými hnědými tóny. Účes „Tousled 90s updo“ je večerní verzí – vlasy stočte do drdolu a zajistěte sponkou.

Pro kudrnaté dívky: The Curly Expression

Kudrliny a objem zůstávají trendy a lze je vidět v různých variantách. „Tento střih byl vytvořený podle přirozeného spádu kudrlin a byl střižený volně. Cílené, přirozeně vypadající prameny ještě více zdůrazňují kudrliny – ideální pro všechny, kteří chtějí sebevědomě předvést své přirozené vlny,“ vysvětluje Maier. Tip pro domácí styling: Ručníkem vysušené vlasy vysušte difuzérem a technikou stop-and-blow (mezi jednotlivými intervaly horkého vzduchu je vždy nechte krátce vychladnout), poté do nich zapracujte hydratační závěrečný přípravek a nevyčesávejte je.

Trendy účesy 2024: Moderní shag

Tento vrstvený střih se nosí s dlouhou ofinou na čele v přirozeném blond odstínu. Díky technice Root-Shadow-Blond jsou kořínky tmavší, což vytváří větší hloubku. Shag je vhodný pro jemné až středně dlouhé vlasy. Odstupňovaných vrstev se dosáhne zastřižením jednotlivých sekcí do kulatého tvaru C. Tip pro styling: Zapracujte texturovací produkty, vlasy vysušte difuzérem a ofinu vyfénujte pomocí kulatého kartáče, abyste vytvořili krásně vzdušný vzhled. Kudrnaté vlasy lze rychle upravit žehličkou na vlasy a zaplést do copu.