Active Beauty
Tři snadné tipy na perfektní plážové vlny
Text: Nina Horcher

Vlasy

Tři snadné tipy na perfektní plážové vlny

Plážové vlny jsou trendem, nejen, letošního léta. Profesionální stylista Helmut Maier nám dnes vysvětlí, jak na perfektní plážové vlny s různými typy vlasů.

Co jsou plážové vlny

Vlasy jsou jen jemně zvlněné – něco jako při moderní trvalé – a tak akorát rozcuchané. Díky tomu vypadá tento „surfařský“ účes ležérně, a to bez velkého úsilí. Manažer kvality dm a profesionální stylista Helmut Maier nám představí pár tipů, jak na plážové vlny s žehličkou na vlasy, ale také bez ní, a jestli na ně potřebujeme fixační sprej.

Nádherné plážové vlny krok za krokem

1. Zapletené copánky přes noc

„Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si sám vytvořit krásné plážové vlny, je si na noc zaplést copánky“, radí Helmut Maier. U tohoto způsobu však platí následující: Méně je více. Pro lehké, přirozeně vypadající vlny naprosto stačí dva až tři copánky.

Pro výraznější vlny stačí vlasy jemně zvlhčit sprejem s mořskou solí. Následující ráno jednoduše copánky rozpleteme a zafixujeme pudrem, nebo sprejem na vlasy. Pokud si přejete lesklé vlasy, stačí podle potřeby přidat sprej pro lesk vlasů.

2. Plážové vlny pomocí žehličky na vlasy

Také se žehličkou na vlasy můžete jednoduše v pohodlí svého domova vykouzlit krásné plážové vlny. Odborník Helmut Maier doporučuje následující postup: Rozdělte si vlasy na široké prameny a žehličku přiložte ke každému pramenu, libovolně daleko od kořínků vlasů. Poté žehličku otočte jednou okolo své vlastní osy a pomalu stahujte až ke konečkům vlasů. Takto postupujte po celých vlasech a máte hotovo.

Poté lehce pročešte prsty nebo velkým hřebenem. Vlny, stejně jako při postupu s copánky, zafixujte pudrem, nebo sprejem na vlasy.

Náš tip: Plážové vlny by měly být trochu divoké a chaotické. Proto raději nepoužívejte žádný produkt, který vlasy až příliš slepí. Místo lako na vlasy pak raději použijte středně silný sprej.

3. Sprej s mořskou solí, pudr na objem vlasů nebo sprej na lesklé vlasy

Sprej s mořskou solí dává vlasům větší strukturu a přilnavost a zároveň to vypadá, že byly usušeny na vzduchu na pláži. Podle odborníka Helmuta Maiera je ideálním produktem na styling plážových vln také pudr na objem vlasů – nepřidá jim totiž pouze objem, ale také dodá vzhledu určitou ležérnost.

Vzhledem k hrubé struktuře plážových vln se může stát, že vlasy působí matně, někdy až vysušeně. Tento problém jednoznačně vyřeší sprej na lesklé vlasy.

Přírodně vlnité, kudrnaté nebo krátké vlasy: Zaručený úspěch pro každý typ vlasů

  • Přírodně vlnité a kudrnaté vlasy: „Přírodně vlnité nebo kudrnaté vlasy mají vlastní hlavu“, říká profesionální stylista Helmut Maier. Pokud jsou vlasy již od přírody vlnité, či kudrnaté, měli byste s nimi pracovat od začátku. Ne se je snažit přivést do jiné formy například vyžehlením.
  • Rovné vlasy: U velmi rovných vlasů mohou být vlny zpočátku o něco výraznější a postupem času, nehledě na fixační spreje, se mohou opět narovnat.
  • Krátké vlasy: Krátké vlasy můžete upravit o něco divočeji než ostatní typy vlasů.
  • Dlouhé vlasy: Když se jedná o plážové vlny, je u dlouhých vlasů možné téměř vše. Doporučuje se ale také udělat vlny o něco výraznější, aby se časem, tíhou vlasů, opět nenarovnaly, obdobně jako u rovných vlasů.