Active Beauty
Přání v novoluní: Cesta k seberealizaci

Rituál všímavosti

Přání v novoluní: Cesta k seberealizaci

V každodenním shonu se „me-time“ často dostává na vedlejší kolej. Tímto způsobem však riskujeme, že nebudeme brát ohled na touhy svého srdce. Rituál všímavosti pomáhá. Využijte rituál konaný za novoluní k uvědomění si sebe sama a rozvíjejte svou vnitřní sílu.

V každodenním shonu se „me-time“ často dostává na vedlejší kolej. Tímto způsobem však riskujeme, že nebudeme brát ohled na touhy svého srdce. Rituál všímavosti pomáhá. Využijte rituál konaný za novoluní k uvědomění si sebe sama a rozvíjejte svou vnitřní sílu.

Stříhání vlasů podle lunárního kalendáře – ano, o tom už slyšel téměř každý. Ale co jsou to přání v novoluní? Na sociálních sítích se tento prastarý esoterický rituál dočkal comebacku a stal se velkým trendem. Jde o novou spiritualitu, která může zahrnovat kadidlo, talismany pro štěstí či lapače snů. Otázkou však zůstává, jaký to má vztah k Měsíci?

Rituál rychle vysvětlen:

Tento rituál se týká pravidelného vyřizování si vlastních přání a cílů. Novoluní nastává tehdy, když je Měsíc přesně mezi Zemí a Sluncem a stává se pro nás neviditelným (tzv. nov; opak úplňku). Mezi dvěma novy uplyne téměř 30 dní, a proto se rituál přání v novoluní koná každý měsíc.

A když Měsíc začíná znovu dorůstat a vyplňovat se, můžete i vy využít tento přirozený cyklus k naplnění svého života pozitivní energií a žít vědoměji.

Přání v novoluní pro vnitřní sílu: Esoterika?

Ale kdeže. Jistě, přání vyslovena za novoluní zní zpočátku opravdu esotericky. Ale ve skutečnosti jde jen o to, abyste si jednou za měsíc vědomě udělali čas sami na sebe. #metime

Vezměte si zápisník a tužku a zamyslete se: Co mi minulý měsíc udělalo radost, za co pociťuji vděčnost? Čeho chci příští měsíc dosáhnout? A co mohu konkrétně udělat, aby se mi tato přání splnila? Novoluní přání slouží pouze jako milá připomínka tohoto rituálu, který vám pomůže získat či zpevnit vnitřní sílu.

Tato vnitřní síla se dostaví téměř sama, pokud se svými přáními a představami o životě budete aktivně zabývat a pracovat na jejich naplnění. Ti, kteří měli dříve pocit bezcílnosti, budou díky měsíčnímu rituálu brzy soustředěnější, cílevědomější a pravděpodobně i spokojenější.

Novoluní jako rituál k všímavosti: 5 tipů

 

Ticho a klid

Posaďte se na klidné místo se zápisníkem a tužkou. Dopřejte si sklenku vína, šálek čaje nebo zapalte svíčky. Záleží jen na vás a na tom, co vám dělá dobře.
 

Reflexe

Zamyslete se nad uplynulým měsícem. Co se povedlo a co mohlo naopak dopadnout lépe? Popřemýšlejte také nad tím, jakou roli jste v těchto událostech sehráli. Co byste mohli příště udělat jinak/lépe?
 

Úmysl

Formulujte jasná přání a své plány pro nadcházející měsíc. Nezapomeňte si také poznamenat, jak můžete přispět ke splnění svých cílů.
 

Uvědomění

Snažte se prožívat dny mezi rituálem přání vědoměji. Šálek ranní kávy, vtipný oběd s kolegy, uklidňující sprcha na konci dne… Je mnoho věcí, za které můžeme být každý den vděční. Většina lidí si zvykla soustředit se především na negativa. Pokud se však zaměříme na pozitivní skutečnosti, může to s naší psychikou udělat skutečné divy.
 

Lehkost

Netrvejte na tom, že vaše plány musí být úspěšné hned. Některé věci prostě vyžadují čas. Pokud si však pravidelně formulujete přání a plány a reflektujete svou minulost, brzy si uvědomíte, jak se váš život vyvíjí stále více správným směrem.