Active Beauty
No make-up look: 9 fantastických tipů

Prostě já

No make-up look: 9 fantastických tipů

Líčení nás dělá nejen atraktivnějšími. Chrání a skrývá pupínky, bezesné noci, nebo dokonce zlomené srdce. Ale je to možné i bez něj? No make-up look má naše ano. 
Stále více žen se ukazuje bez make-upu, tvářenky, řasenky a rtěnky. No make-up look znamená víc než jen odejít z domu bez nalíčení. Jedná se o životní postoj, který má stále více příznivců a ukazuje, že krása nemá nic společného s chytře nanesenými barvami z tub a sklenic. Na Instagramu je nyní téměř 20 milionů fotografií s hashtagem #nomakeup.

Být krásná bez make-upu znamená nejen nechat svou pleť dýchat, ale také se automaticky nepodřizovat společenským normám. Trend no-bra je mimochodem také na vzestupu.

Čas, který díky no make-upu ušetříme, můžeme využít k tomu, abychom své pleti věnovali ještě více péče. Protože čím zdravěji pleť vypadá, tím méně nám make-up chybí.
 

9 tipů pro zářivou pleť bez make-upu

Každý je nejkrásnější, když je uvolněný, šťastný a usměvavý. Glow je pro mnohé z nás ona jedinečná zářivost, kterou přináší zdravá pleť s dobrým prokrvením. Ať už s no make-up lookem, nebo bez, s přirozenou a sjednocenou pletí bez pigmentových skvrn se prostě cítíme lépe.

Tip 1: Dostatek hydratace pro zářivou pleť

Voda vyživuje pleť zevnitř a dodává jí jasný vzhled. Proto od nynějška nezačínáme den kávou nebo čajem, ale sklenicí teplé vody s citronovou šťávou. V průběhu dne přidejte alespoň čtyři sklenice vody, které udržují metabolizmus pokožky a posilují její ochranné a obranné funkce. To také podporuje krevní oběh a šetří rozjasňovač a tvářenku.

Tip 2: Jemné čištění

Ucpané póry způsobuje nadměrná tvorba kožního mazu a jsou příčinou vzniku akné. Místo agresivní kosmetiky nebo nadměrného mytí zde pomáhají jemné čisticí přípravky. Pro mastnou nebo smíšenou pleť patří ke každodennímu rituálu tonikum pro hloubkové čištění obličeje, které je také ideální přípravou pro následnou péči. Při pravidelné obličejové sauně se jednoduše odplavují nahromaděné částečky nečistot, které jsou zodpovědné za znečištění pleti.

Tip 3: Bez šupinek

Naše pokožka se obnovuje každých 28 dní. Během této doby se vytvářejí nové buňky, které se ze spodních vrstev kůže dostávají na povrch, kde stárnou, a nakonec odpadávají v podobě šupinek. S přibývajícím věkem a stárnutím pleti se tento proces zpomaluje a naše pleť potřebuje trochu „nakopnout“, aby se obnovovací procesy opět rychleji rozběhly.
Pravidelný peeling pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a stimulovat krevní oběh, čímž zajišťuje dokonalý základ pro no make-up look. Ale pozor: Hrubozrnný peeling může zbytečně podráždit pleť. Lepší jsou peelingy na bázi enzymů nebo kyselin, které čistící proces podporují chemickými látkami.

Tip 4: Správná péče o pleť pro no make-up look

Je pravda, že výběr produktů péče o pleť, které mohou naší pleti poskytnout hydrataci a spoustu dalších účinných látek, je obrovský. Přesto není snadné zvolit optimální řešení pro své individuální potřeby. Často je příliš zjednodušující omezovat rozhodnutí na typologii pleti, jako je suchá, mastná, smíšená pleť, nebo na věk. Koneckonců velkou roli hraje také naše zdraví nebo hormonální rovnováha. Proto je vhodné požádat o radu dermatologa. Přeci jen je kůže je náš největší lidský orgán, o který je třeba se pečlivě starat.

Tip 5: Sluneční paprsky po celou noc

Opáleně vypadající pleť i v šedivých dnech? Jde to. Jednoduše přimíchejte malou kapku samoopalovacího přípravku do své každodenní noční péče a druhý den ráno se probuďte s vysněnou pletí.

Tip 6: Působivé řasy

K získání ohromujícího pohledu a plných řas nepotřebujete nutně řasenku. Pro lepší efekt stačí řasy pečlivě vytvarovat kleštičkami na řasy. Tip pro větší odolnost: Pokud kleštičky předem zahřejete fénem, řasy vydrží déle natočené. Také sérum na řasy poskytuje komplexní ochranu a podporu.

Tip 7: Záře pro větší lesk

Pro zdravě rozzářenou a rozjasněnou pleť nepotřebujete víc než kapku mastného krému. Jednoduše jej naneste na lícní kosti, kořen nosu a pod obočí. Zrcadlový efekt krému odráží dopadající denní světlo a dodává pleti skvělý lesk.

Tip 8: Čerstvost a péče

Termální spreje jsou nejlepší tajnou zbraní pro vysněnou pleť bez make-upu. Pokožce totiž vracejí vlhkost, kterou během dne ztrácí přirozeným odpařováním. Díky neustálému přísunu hydratace vypadá pleť vyživená, pružná a svěží. Dodatečné pečující složky přinášejí další extra péči.

Tip 9: Díky těmto profesionálním trikům bude vaše pleť ještě zářivější

  • Nemusíte se vždy líčit pouze hutným make-upem. Tónovací denní krém dodává pleti hydrataci a zajišťuje rovnoměrný vzhled.
  • K zakrytí drobných zarudnutí a nedokonalostí použijte korektor.
  • Průhledný gel na obočí dodá obočí krásný objem.
  • Bronzer nanesený štětcem na kořen nosu a podél linie brady zvýrazní kontury.
  • Trocha rozjasňovače na tvářích dodá glow.
  • Řasenka? Pouhý kosmetický kartáček stačí. Tento nástroj odděluje řasy a prodlužuje je, aniž by byly zatížené barvou. P.S.: Řasenka s hnědými tóny vypadá také přirozeně.
  • Nude rtěnka zvýrazní vaši vlastní barvu rtů, kapka lesku dodá třpyt