Active Beauty
Obličejová sauna: Krásná pleť za 10 minut

Obličejová sauna: Krásná pleť za 10 minut

Horká pára má blahodárné účinky proti pupínkům nebo suché pleti. Už jste někdy zkoušeli obličejovou saunu? Pokud ne, prozradíme vám, proč byste měli začít i proč dokáže tento proces zlepšit náš imunitní systém a vyvolat dobrou náladu.

Zavřít oči, obličej ponořit do teplého obláčku z páry a oblíbené vůně a na dalších deset minut uniknout stresu je wellness v té nejčistší podobě. A navíc je obličejová sauna skutečným blahem pro pleť.

 

Jak správně používat obličejovou saunu?

Pro blahodárný účinek obličejové sauny je rozhodující způsob jejího používání. V létě byste měli používat saunu maximálně jednou až dvakrát týdně a v zimě jen jednou za týden. Příliš velký kontakt s vlhkostí může totiž potom působit opačně a pleť vysoušet. Pára by vždy měla být vlažná, ne horká. Na každou aplikaci stačí deset minut a před samotným napařováním pleť vždy vyčistěte.

Po použití se póry otevřou a buněčný metabolizmus je maximálně aktivní. Díky tomu působí pečující látky, kterými pleť následně ošetříte, o to intenzivněji. Použijte séra, masky nebo krémy s obsahem lipidů, které se usadí jako ochranný film na pleti a zabraňují odpařování hydratace.

Obličejová sauna: 5 účinků, které má jen facial steamer

1. Okamžitě svěží pleť

Teplá pára stimuluje mikrocirkulaci buněk, takže se pokožka okysličuje a odplavují se usazeniny. Účinek je viditelný okamžitě: Zdravě červená líčka doplňuje rozzářená pleť, zdravou zář pleti vytváří ochranný hydratační film. Ani po hodinové procházce lesem není pleť tak rozzářená.

2. Sbohem, pupínky

Teplo otevírá póry a pára odplavuje z pleti přebytečný maz, nečistoty a další usazeniny. Obličejová sauna je proto dokonalým základem pro každý čisticí rituál. Tip pro pleť s akné: Do vody přidejte trochu oleje z čajovníku, jeho éterické oleje mají dezinfekční a rozjasňující účinek.

3. Hydratace zevnitř

Díky plným zásobárnám hydratace je pleť svěží, hladká a vypadá zdravě. Cílem obličejové sauny je dovést do buněk co možná nejvíce hydratace. Malý tip, aby se cenná hydratace hned nevypařila: Do sauny přidejte pár kapek oleje (např. kokosového nebo mandlového) nebo olej ihned po napařování vmasírujte do pleti. Tím se vytvoří ochranná vrstva, která udrží hydrataci v pleti.

4. Imunita díky obličejové sauně

Obličejová sauna nás nejen zkrášluje, ale také podporuje naše zdraví. Při pravidelném používání totiž zabraňuje vysoušení sliznic v nose, ústech a krku, kde se pak patogeny nemají šanci usadit.

5. Voňavá pára vám zlepší náladu

Už není žádným tajemstvím, že vůně působí přímo na naši náladu. Každý si může vyzkoušet sám, jak velký tento účinek je. Do vody si přidejte několik napek například růžového oleje. Vůně růží by měla mít harmonizující účinek. A když jste unavení a nedokážete se soustředit, vyzkoušejte citrusový olej. Pokud se stresujete a nemůžete usnout, vezměte si levandulový olej.