Active Beauty
Tmavá tužka na rty: Dos & Don’ts

Revival Devadesátek

Tmavá tužka na rty: Dos & Don’ts

Po krepatých vlasech a modrých očních linkách se vrací další mega trend 90. let: Tmavé tužka na rty. Zde jsou triky, jak si poradit s tmavou rtěnkou, aniž bychom vypadaly starší.
Tužka na rty je sama o sobě skvělá věc: Definuje linii rtů a rtěnka díky ní déle vydrží. V současné módní, vysoce kontrastní verzi dostává tmavá tužka na rty od dm hlavní make-up roli. Jak ale dosáhnout módního stylu 90. let a čeho bychom se měli vyvarovat?

Tmavá rtěnka: Jak na to, aby vypadala dobře

Do: Důkladná příprava

Stejně jako před každým líčením rtů je velmi důležité, aby byl základ, tedy rty, dobře připraven. Peeling odstraňuje suché šupinky kůže a zajišťuje dobrý krevní oběh. Můžete používat peelingy na rty z dm nebo si rty namazat domácí směsí medu a cukru. Asi po 15 minutách vše dobře odstraňte kosmetickým ubrouskem.
 

Do: Hledejte kontrasty

Pro "normální" vzhled rtů je vhodné, aby rtěnka a konturovací tužka měly naprosto stejný odstín. Pro současný trendový vzhled s tmavou rtěnkou je naopak důležitý výrazný kontrast. Měly by to být dva až tři odstíny, aby byl rozdíl opravdu dobře vidět.
 

Do: Vše nechejte krásně prolínat

Zatímco v devadesátých letech byl tento look extrémně drsný, nyní vytváříme přirozenější a jemnější vzhled tím, že okraje rtěnky rozmažeme, čímž tento trend získává moderní nádech. K jemnému rozmazání linky směrem ke středu rtů použijeme buď štěteček na rty, nebo jednoduše prsty. Důležité: Nikdy se nesnažte obkreslit rty jedním pohybem. To se prostě nikdy nepovede. Začněte tedy nanesením tmavé linky na horní ret a poté obtáhněte konturu podél křivky rtu až ke koutkům úst.
 

Do: Použijte lesk na rty

Abyste dosáhli devadesátkového nádechu, naneste na závěr trochu průhledného lesku na rty. Díky tomu budou vypadat rty mnohem plnější.

Don’t: Mix barev

Dejte si pozor na přílišné experimentování: Linka vykouzlená tužkou na rty a rtěnka by se sice měly barevně lišit, ale pouze jasem, nikoli kompletní barvou. Abyste dosáhli harmonického stylu, držte se vždy stejné barevné řady. Kombinujeme například světle béžovo-hnědou rtěnku s tmavě hnědou tužkou.


Don’t: Nadměrná ochrana rtů

Pozor na příliš mnoho balzámu na rty. Je lepší použít jen trochu produktu, dobře ho vmasírovat a rozetřít, jinak se může tužka na rty rozmazat. Tip: Pokud chcete mít druhý den dokonalé rty, můžete večer předtím použít intenzivní masku na rty.


Don’t: Příliš silná vrstva tmavé tužky na rty

Aby nás tmavé linky neudělaly staršími, je důležité nenanášet je příliš hustě – to platí jak pro samotnou linii rtů, tak pro zbytek make-upu. U mladých žen vypadá tmavá rtěnka i s intenzivním a velmi tmavým make-upem očí vzrušujícím způsobem. Naopak u o něco starších žen může tato kombinace působit poněkud nešarmantně. Oční stíny, tvářenku apod. je proto lepší nanášet decentně a tmavou tužku na rty dobře rozetřít a nechat prolínat. Pak budeme vypadat skvěle v trendy looku v každém věku!