Active Beauty
Vyzkoušejte líčení očí inspirované vodní hladinou

Vyzkoušejte líčení očí inspirované vodní hladinou

U vody své líčení většinou příliš neřešíme. Pokud však chcete letos na koupališti, u řeky nebo u některého z evropských jezer zazářit, slaďte své líčení s vodní hladinou. Ještě více pak s modrým líčením okouzlíte na letním večírku!

Modré oční stíny: Jaký odstín zvolit?

Barva očí vám poradí, který odstín řasenky a očních stínů z modré palety vám bude nejvíce slušet. Hnědé oči se rozzáří díky kouřovému líčení v tyrkysově až středně modré, modré oči nejlépe zvýrazníte chladnými stříbrnými nuancemi a zeleným očím lichotí akvamarínové tóny.

Tip: Zatímco oči budou díky modrému líčení zářit do všech stran, zbytek make-upu by se měl držet v ústranní. Líce a rty zvýrazněte dotekem broskvových tónů.

3 nápady na osvěžující líčení očí

  1. Vodní křídla s tyrkysovou linkou

Výrazné tyrkysové linky oči dokonale rozzáří. Stačí od vnitřního koutku namalovat modrou linii podél horních řas a na konci ji mírně zatočit nahoru směrem k obočí. Následně tento tah zopakujte, ale druhou linku veďte těsně nad tou první a na konci obě linky spojte. Případný volný prostor mezi oběma linkami vymalujte. Tyrkysové linky skvěle doplní černá řasenka a také tyrkysový lak na nehty ve stejném tónu.

  1. 50 odstínů modré 

Modré oční stíny působí svěže a vznešeně pouze tehdy, když ladí s barvou očí. Modré oči si rozumí se stříbrnými nuancemi, zelené rozzáří akvamarínová barva, šedé oči potřebují chladnou tyrkysovou a k hnědým očím ladí všechny od středně modré až k petrolejové.

Na pohyblivé víčko naneste nejintenzivnější nuanci modré a jemně ji rozetřete do ztracena směrem ven. Druhá vrstva stínu se třpytkami se postará o slavnostní ráz. Spodní víčko také zvýrazněte dotekem modré. S pomocí kvalitní báze odolá líčení i vysokým letním teplotám.

Náš tip: Modrá ráda září sólo, takže zbylý look držte v decentním módu.

  1. Královská modř na řasách

Jednoduché a krásné: S modrou řasenkou naděláte letos v létě velkou parádu. Obzvláště svěže celý look působí, když modrou nanesete jen na horní řasy a ty spodní nabarvíte jinou barvou (například bílou, zelenou nebo fialovou). Kdo si na takto výrazné líčení ještě netroufá, může nabarvit řasy u kořínků černou nebo tmavě hnědou řasenkou a modrou rozzářit pouze jejich konečky.