Active Beauty
V čem spočívá tajemství dokonalé manikúry?

V čem spočívá tajemství dokonalé manikúry?

Podkladové a svrchní laky bojují proti zabarvení nehtů, posilují je, rozjasňují a vyživují. Přesto tyto hvězdy v oboru manikúry často ani nevidíme.

Krok 1: Vytvarovat – Kulaté, rovné nebo špičaté? Záleží jen na vás. Pokud si nejste jistí, která forma bude pro vaše nehty nejlepší, zajděte si nejprve k profesionálovi, který vám poradí.

Krok 2: Pilník místo nůžek: Namísto nůžek použijte raději pilník, pomocí kterého vytvarujte nehty do požadovaného tvaru. S nůžkami to jde sice rychleji, ale také s nimi častěji docílíte roztřepených nehtů.

 

Krok 3: Odstranit kůžičku – S odstraněním nehtové kůžičky vám pomůže dřevěná tyčinka, pomocí které jemně zatlačte přesahující kůžičku zpět. Také ji můžete předtím potřít změkčovačem na kůžičku.

Krok 4: Jdeme lakovat – Po důkladné manikúře konečně přichází ke slovu laky. Před barevným nejprve sáhněte po podkladovém a celé lakování zakončete svrchním lakem.

Podkladový lak

Podkladové laky hrají v manikúře nezastupitelnou roli. Připraví nehet na barevný lak a často velmi ovlivňují následný celkový výsledek. Kromě toho vyhlazují povrch nehtu, aby barevný lak lépe a déle držel. A nejen to. Chrání nehet před obarvením, jemuž byste se jinak při použití zejména tmavších odstínů pravděpodobně nevyhnuli. Některé produkty k tomu navíc oplývají pečujícími schopnostmi a posilují odolnost nehtu. Po nanesení podkladového laku byste měli minimálně dvě minuty počkat, než začnete nanášet první barevnou vrstvu, celkový výsledek pak bude souměrnější.

Vybělí

Milovnice zejména tmavých odstínů spolehlivě znají problém se zabarvením nehtů. Speciální pokladový lak zvládne nejen zamezit dalšímu obarvení, ale také nehet vybělí. Jestliže už vás trápí rozsáhlejší zbarvení až do hlubších vrstev, rozhodně se vyplatí nechat nehty nějaký čas od tmavých odstínů odpočinout a užít si pro jednou zase jen základní nude odstíny.

Zpevní

Trápí vás časté lámání nehtů a žádná manikúra vám nevydrží alespoň pár dní? Tyto problémy většinou poukazují na příliš slabé a třepící se nehty. Speciální zpevňující laky nehet vyživí, posílí a opětovně zvýší jeho odolnost.

Vyhladí

Ačkoliv se budete snažit sebevíc a budete používat sebelepší přípravky, pokud máte nehty plné rýh, vaše manikúra nikdy nebude dokonalá. Jednoduchou pomoc naštěstí přináší speciální vyhlazující laky a vyplňovač rýh. Ty vyplní a srovnají všechny nerovnosti, takže na vašem nehtu vytvoří ideální plochu pro barevný lak.

Svrchní lak

Představuje pomyslnou třešničku na dortu, která dovede manikúru k dokonalosti. Nezáleží na tom, jaký efekt má barevný lak, ten svrchní vám totiž vždy pomůže docílit bezchybného lesklého nebo matného finiše. Kromě toho zapečetí spodní barevné vrstvy, čímž znatelně prodlouží výdrž manikúry. Ať už používáte rychleschnoucí laky, nebo ne, v každém případě s nanášením svrchního laku vždy počkejte alespoň několik minut, až bude barva dostatečná zaschlá, jinak se vám na nehtu vytvoří nehezké bublinky.

Zmatní

Většina laků slibuje lesklý finiš, až oči přecházejí. Čas od času se ale vyplatí udělat výjimku a užít si naopak sametově matný efekt. Toho docílíte pomocí speciálního zmatňujícího svrchního laku. Díky němu nemusíte hledat nový barevný lak, ale svůj oblíbený odstín můžete dle nálady zmatňovat i rozjasňovat.

Zafixuje

Jednou z nejdůležitějších rolí svrchních laků je ochrana a prodloužení výdrže barvy. Nejen proto by se měl top coat stát pravidelným společníkem všech vašich barevných laků.

Urychlí schnutí

V dnešní uspěchané době vyžadujeme od každé činnosti co nejmenší časovou náročnost. Každý, kdo si někdy lakoval nehty, moc dobře ví, že důkladná manikúra čas zkrátka vyžaduje. Netrpělivci se dočkají nehezkých otisků a poničení barvy. Rychleschnoucí svrchní laky a urychlovače schnutí jim v tom mohou pomoci zabránit.