Active Beauty
Oční linky z nové perspektivy: Vyzkoušejte tyto 4 looky

Oční linky z nové perspektivy: Vyzkoušejte tyto 4 looky

Pohled à la Audrey Hepburn? Jak nudné! Tentokrát se podíváme na oční linky ze zcela nové perspektivy. Připravili jsme pro vás čtyři looky, od odvážného k decentnímu, které si žádají vaši pozornost a vyzkoušení. Ačkoliv nám klasické líčení s černou tužkou přijde pěkné, interpretujeme ho zcela nově. Pro expresivní líčení můžete použít samotné linky i oční stíny. Protože experimentování s líčením je zábava a ukáže vám, jak zvýraznit oči, aniž byste to s líčením přehnali.

Oční linky 4× jinak

Dvoubarevné

Pro líčení očí většinou výrazné linky úplně stačí. Ale v kombinaci s další linkou nebo stínem v odlišné barvě se stanou dokonalým poutačem pro všechny pohledy.

Jak na to:

Růžové linky: 1. Veďte fialovou linku podél spodního víčka až směrem ven za vnější koutek. Nezačínejte přímo ve vnitřním koutku, ale až o něco dál. 2. Zbytek oka orámujte linkou v druhé barvě, například růžovou, a vybarvěte s ní také celé víčko.

Tip: Jako alternativa ke kajalové tužce se v tomto případě dá použít krémová linka na rty, což vám ohromně rozšíří paletu barev, z nichž můžete vybírat.

Černo-zlaté linky: 1. Namalujte pomocí tekuté černé linky čárku od vnitřního až k vnějšímu koutku a protáhněte ji až trochu za něj. Uprostřed nechte malou část nenalíčenou. 2. Poté stejným způsobem nakreslete druhou linku, kterou povedete podél té první, a prostor mezi nimi vymalujte. 3. Na vynechané místo naneste zlatou barvu. 4. Zlatavý akcent vytvořte i uprostřed spodní hrany oka.

Minimalistické

Na rozdíl od kajalové tužky se s tekutými linkami dá nakreslit jasně definovaná, tvrdá linie. Je to samozřejmě náročnější a vyžaduje to klidnou ruku. Tekuté linky nanášejte tenkým štětečkem k tomu určeným.

Jak na to: 1. Místo abyste linku nakreslili přímo podél řas, vytvořte tenkou linii uprostřed horního víčka. Kopírujte při tom tvar oka. 2. Při malování postupujte po milimetrech a neustále doplňujte na štěteček barvu.

Tip: V případě nedopatření se dá malá chybka napravit díky navlhčené vatové tyčince, kterou barvu z nechtěných míst snadno odstraníte.

Barevné cat eyes

Barevné cat eyes ve třpytivém provedení představují vítanou změnu ke klasické černé a propůjčí líčení radostnou lehkost. Výrazně nalíčené oči doplňte raději jen průhledným leskem na rty.

Jak na to: 1. Linku nakreslete od koutku oka podél horních řas a záhybu víčka a protáhněte ji přímo nad vnějším koutkem směrem nahoru, aby vznikla linka typická pro cat eye. 2. Celé víčko vymalujte stejnou barvou. 3. Vnitřní koutek orámujte linkou shora i zespoda, aby váš pohled vynikl.

Geometrické

Geometrické linie kolem očí bývají jednoduché, ale velice nápadné. V tomto případě krásně vynikne i černá barva, která patří k nejčastěji používané variantě linek.

Jak na to: 1. Od horního okraje oka začněte kreslit linku pomocí černé kajalové tužky a veďte ji asi 2 cm lehce nahoru směrem od oka. 2. Od konce linky pak začněte kreslit druhou, která povede asi 1 cm směrem na oční víčko, takže vznikne špičatý trojúhelník.