Active Beauty
Nude look: Jak okouzlit i s decentním make-upem

Nude look: Jak okouzlit i s decentním make-upem

Od firemního večírku až k předávání Oscarů: Přirozený look se hodí na všechny příležitosti. Nemusíte se při něm však vzdát veškerého líčení. Při nude looku jde o to, aby žena působila jako nenalíčená, ale zároveň harmonicky podtrhla svou krásu. Místo použití silných vrstev make-upu a křiklavých barev se decentně zvýrazní osobní přednosti. Tak může i vnitřní krása nejlépe zazářit.

Krása vychází zevnitř, a to hned v několika ohledech. Životní styl zahrnující dostatek tekutin, čerstvého vzduchu, pohybu a stravy bohaté na vitamíny se postará o zářivou pleť.

Minimálně stejně tak důležitá je správná výživa také pro duši. K té patří optimizmus, radost ze života a pravidelný odpočinek od každodenního shonu stejně jako pozorné a vědomé chování. To se dá naučit třeba tím, že zpomalíte své denní tempo, věci budete prožívat vědomě a budete se radovat z drobných zázraků běžného života.

Pomoci může také detox pleti, kdy se na určitou dobu vzdáte líčení. Již po týdnu bez dekorativní kosmetiky přijdete na to, bez kterých produktů se vlastně obejdete a které naopak podtrhují vaši přirozenou krásu. Vzdejte se starých, mnohdy zbytečných návyků a uvidíte, jak svobodně se budete cítit. Co takhle například vyměnit oblíbený sladký parfém za svěží unisex variantu?

A nezapomínejte: U nude looku je méně vždy více!

Cílený základ

U nude líčení patří sjednocená pleť k absolutnímu základu. Geniální trik přišel z Francie: Francouzky aplikují podkladovou bázi pouze na ty partie, kde je jí opravdu třeba. Zbytek tváře, a především hřbet nosu pak nechávají bez ní. Díky tomu vznikne dojem absolutně přirozené pleti.

Jemné tóny

Nude neznamená, že nejsou dovolené žádné barvy. Spíše jde o to, cíleně využít jen některé z nich. Světlé typy by měly při líčení sáhnout po odstínech šedomodré a mátově zelené, ideálně ze stejné barevné rodiny, z jaké je barva očí. K tmavší pleti a hnědým očím se naopak hodí světle hnědé a rosé tóny. Konturu rtů zvýrazněte tužkou v barvě podobné vašim rtům a jemně ji rozetřete do ztracena. Trocha lesku líčení osvěží.

Jemný třpyt

Třpytivé oční stíny a nude look že nejdou dohromady? Ne nutně. I v tomto případě záleží na zvolených barvách. Elegantní zlatavé a bronzové stíny v teplých tónech oči jemně rozzáří a hodí se zejména pro večerní líčení. Jemné oční stíny nikdy nekombinujte s produkty, které obsahují velké třpytky. U řas se vyvarujte kontrastů, hnědá řasenka pohled také zvýrazní a působí mnohem přirozeněji.

Do nejmenšího detailu

Také na nehtech se můžete držet přirozených tónů. Více než u jiných druhů manikúry je nutná pečlivá úprava nehtů. Vedle klasického průhledného laku můžete experimentovat s pastelovými odstíny. O jeden až dva stupně světlejší lak, než je přirozená barva nehtu, působí svěžím dojmem, zatímco tmavší nuance dodají na smyslnosti a eleganci.