Active Beauty
Naučte se kouřové líčení očí ve verzi smudged eyes

Naučte se kouřové líčení očí ve verzi smudged eyes

Smudged eyes představují novou variantu klasických smokey eyes, která však působí mnohem ležérněji. Co ji odlišuje od klasické varianty a jak toto expresivní líčení vytvořit? Čtěte dál!

Dříve jste snili o hraní v rockové kapele a ještě dnes velebíte grunge look? Pak se vám tato skvělá verze klasického kouřového líčení bude líbit. Protože smudged eyes zvýrazní oči a dodají vám výrazný vzhled á la Kate Moss z 90. let. Podle intenzity barev a techniky se můžete rozhodnout, jak moc „rozmazané“ stíny budou. To znamená, že můžete zvolit mezi silně a jemně rozmazaným efektem. Toto líčení nadchne i fanoušky slavnostního make-upu.

Co vlastně odlišuje tuto techniku líčení očních stínů od smokey eyes? Smí být trochu divočejší. Smudged eyes se líčí jen v černých a tmavých nuancích, při nanášení stínů není potřeba dbát na dokonalý přechod. A když nezbývá dost času, postačí k nanášení jediný štěteček.

Od smokey eyes ke smudged eyes ve 4 krocích

  1. Definujte konturu

Oko orámujte černou kajalovou tužkou, nevynechávejte vnější ani vnitřní koutek. Linka klidně může být o něco silnější, než jste zvyklí. Zároveň nemusí být dokonalá, protože později stejně bude rozetřena. Rovněž nezapomeňte na vnitřní hranu oka. Tip: Pokud chcete vytvořit trochu jemnější dojem, zvýrazněte vnitřní linii oka šedou kajalovou tužkou.

  1. Vytvořte smokey look

Černou linku protáhněte podle požadované intenzity až nahoru k záhybu očního víčka. Linku kolem oka (i u spodních řas) rozmažte pomocí štětečku na oční linky směrem ven tak, aby nevypadala jako jasně definovaná linka. Dejte si pozor, abyste zejména v oblasti řas nesetřeli velké množství barvy, protože smudged eyes vyžadují intenzitu barev. Směrem ven může černá postupně blednout.

  1. Přiznejte barvu

Pokud patříte k fanouškům okouzlujícího kouřového líčení, můžete sáhnout také po černošedé nebo fialové paletě očních stínů. Malým množstvím očního stínu, který nanesete štětečkem na linky, pokryjte oční víčko. Ostrému looku to dodá nádech elegance.

Tip: Pokud působí celkový vzhled příliš tvrdě, můžete čistým štětečkem odstranit trochu očního stínu.

  1. Poslední úpravy

K zakončení tohoto líčení očí zvýrazněte řasy a nezapomeňte vytvarovat obočí. Zbytek make-upu nechte decentní. Trocha růže a bronzeru zvýrazní kontury tváře, rty si postačí s trochou bezbarvého nebo nude lesku.