Active Beauty
Nanášení bronzeru: 4 největší chyby, které děláme

Nanášení bronzeru: 4 největší chyby, které děláme

Dovolená v kelímku: Přesně tak bychom mohli nazvat bronzer, který v okamžiku dodá pleti zářivý opálený šmrnc, jako bychom se vrátili od moře. Ale pozor, při jeho aplikaci je zapotřebí vyhnout se několika chybám.

 

Bronzer: Těmto 4 chybám se raději vyhněte

  1. Příliš mnoho a na špatných místech

Méně je více a platí to i pro bronzer. Ten by neměl v konečném výsledku z tváře příliš vystupovat, ale spíše zvýraznit její přirozené stínování a propůjčit jí krásné rozjasnění. Proto bychom bronzer neměli nanášet ve velkých plochách jako pudr, ale raději s ním rafinovaně zvýraznit jednotlivé oblasti, jako jsou lícní kosti, vysoké body na čele nebo špička nosu. Tedy partie, kde také sluníčko nejčastěji rozehrává své umění.

Tip: Po rozjasňovači naneste na líčka také nádech tvářenky, který vykouzlí ještě svěžejší tvář.

  1. Špatné nástroje

Bez ohledu na to, zda se jedná o pudrový nebo krémový bronzer, nepoužívejte příliš pevně svázaný štětec. Čím volněji jsou štětinky svázané, tím přirozenější a jemnější bude výsledek. U tekutého rozjasňovače se hodí použít také houbičku na make-up. Jednoduše naneste bronzer špičatou hranou a širší plochou ho důkladně rozetřete.

  1. Nevhodný odstín

Správný bronzer má lehce oranžový nádech. Tento teplý podtón dodává obličeji ten pravý slunečný dotyk, po němž všichni toužíme. Čím méně hrubých třpytek bronzer obsahuje, tím přirozeněji výsledek vypadá. Dokonalý bronzer by měl také být o dva až tři odstíny tmavší než vlastní barva pleti.

  1. Špatná textura

Výběr textury závisí na tom, čeho chcete dosáhnout. Tekutý bronzer dodává asi největší dávku rozjasnění. Aby vaše tvář nepůsobila jako z muzea voskových figurín, raději celý obličej po nanesení bronzeru ještě přepudrujte. Zejména v teplých letních dnech a na mastnou pleť je vhodnější použít pudrový rozjasňovač. Tekutý bronzer často obsahuje také hydratační přísady, jejichž pečující účinek ocení zejména suchá pleť.