Active Beauty
Líčení pro každý typ očí

Líčení pro každý typ očí

Zářivě modrá, zelenkavá nebo hnědá: Krásné oči stojí na škále atraktivity na nejvyšších příčkách. Ženy stejně jako muži svému protějšku vždy nejprve pohlédnou do obličeje, jak dokládá mnoho studií, a zahledí se zejména do očí. Není divu, při všem, co z nich může člověk poznat.

V mnoha kulturách se dají sympatie z tváře vyčíst podle nadzvednutého obočí a rozšířených zornic. Pokud je ve hře navíc sexuální vzrušení, může toto rozšíření trvat značnou chvíli. Mrkání údajně vyjadřuje sympatie, časté mžourání ukazuje podle kontextu na zájem nebo nejistotu. Přímý pohled působí suverénně a charizmaticky, avšak pouze tehdy, když netrvá déle než 3,3 vteřiny. Přesně takto dlouhý pohled totiž vnímáme obecně jako příjemný.

Při tolika významech, které očím při komunikaci a flirtování přikládáme, je jasné, že také při stylingu hraje líčení očí prim. Když zvolíte správnou barvu, formu a techniku, ovládne váš pohled veškeré dění.

Velké oči

Komu příroda nadělila velké oči, může při líčení klidně sáhnout po tmavších odstínech, aby získal přitažlivý pohled. Ženy s velkými kukadly si mohou dovolit všechno, od černých očních linek až k intenzivnímu kouřovému líčení. Nikdy by však neměly vynechat rozjasňovač, který nanesou do vnitřního koutku oka. To dodá očím ještě větší hloubku. Chcete-li své oči naopak o něco zúžit, nebojte se linku na horním víčku protáhnout dále do strany až mimo oko, tím bude i oko působit roztaženě do stran. Kromě toho v následujícím kroku naneste řasenku pouze na horní řasy.

Malé oči

Jestliže chcete zvětšit své malé, spíše nenápadné oči, rozhodně sáhněte po světlejších barvách. Zatímco tmavé oční stíny opticky zmenšují, působí světlá linka na vnitřním spodním víčku přesně naopak. Oko rozzáří odstíny zlaté a perleťové stejně jako barva slonovinové kosti. V tomto případě se nemusíte bát pracovat ani se třpytkami, které oko také opticky zvětší. Černou linku vyměňte za přirozeně hnědou a nezapomeňte na bohaté zvýraznění horních i spodních řas.

Oči blízko u sebe

Pokud vás trápí oči posazené příliš blízko u sebe, pomozte si líčením. Třpytivé produkty nanesené do vnitřních koutků od sebe obě oči opticky oddálí. Naopak do vnějšího koutku vklepejte tmavší stín. Tu samou techniku tentokrát využijte také při nanášení očních linek a řasenky. Na vnitřních stranách očí nechte působit produkty pouze velmi decentně, zatímco výrazné líčení soustřeďte k vnějším stranám, kde si můžete dovolit širší oční linku a větší nános řasenky.

Oči daleko od sebe

Oči posazené daleko od sebe vzájemně jednoduše přiblížíte pomocí opačné techniky, než s jakou jsme pracovali u očí blízko u sebe. Pozornost soustřeďte k vnitřnímu koutku, kam nanášejte tmavší barvy, zatímco u vnějšího koutku se držte se stíny i řasenkou zpátky. Oční linku naneste silnější od vnitřního koutku zhruba do poloviny oka a poté ji směrem ven postupně ztenčujte. Na řasy na vnitřní straně naneste více vrstev řasenky.

Přepadlé víčko

Když začne pokožka překrývat pohyblivé oční víčko, mohou oči působit menší a pohled může budit dojem únavy. I to se dá díky správné technice líčení změnit. Zlaté pravidlo zní: Světlo zdůrazňuje, tmavé barvy upozaďují. Z toho vyplývá, že převislé partie očních víček bychom měli malovat tmavým stínem, zatímco partie pod nimi zvýraznit pomocí světlého. Víčko také opticky pozvedne a oči otevře rozjasňovač nanesený pod obočí. Důležité u tohoto líčení také je, abyste na víčka používali jen matné stíny, aby nedocházelo k usazování třpytek v záhybech. Voděodolná řasenka zabrání tomu, aby se vám v důsledku kontaktu řas s víčkem vytvářely kolem očí nehezké černé mapy.

Pro nositelky brýlí

Ani brýle neznamenají překážku pro to, abyste se vzdala líčení očí. Jen je potřeba dát si pozor na pár věcí. Šikovným pomocníkem se stane zvětšovací zrcátko, které vám alespoň na chvilku brýle nahradí. Styl líčení se odvíjí také od typu brýlí. Při krátkozrakosti většinou brýle oči zmenšují, takže se zcela nabízí je pomocí líčení zvětšit (bod malé oči). Naopak při dalekozrakosti působí oči pod brýlemi ještě větší, což může být občas i výhoda. Pokud jsou i bez brýlí vaše oči docela veliké, nebojte se sáhnout po matných, tmavých barvách.